97827 miejsce

Drużyna Corinthians Sao Paolo zdobyła klubowe mistrzostwo świata

W finale Klubowych Mistrzostw Świata rozegranym na stadionie w Jokohamie, Corinthians pokonało Chelsea Londyn (1:0).

/ Fot. EPA/KIYOSHI OTAPo bardzo emocjonującym spotkaniu finałowym KMŚ, Corinthians Sao Paolo pokonało Chelsea Londyn (1:0).
Jedyną bramkę tego spotkania zdobył w 69. minucie doświadczony Peruwiańczyk Jose Paolo Guerrero. Trzy podania z klepki otworzyły Danilo możliwość strzału na bramkę. Cahill odbił piłkę po uderzeniu rywala, ale ta trafiła do Guerrero. Były snajper m. in. Bayernu Monachium głową umieścił piłkę w siatce.

Londyńczycy mieli mnóstwo okazji aby wygrać ten mecz lub doprowadzić chociaż do dogrywki. Najlepszą zmarnował Fernando Torres w 87 minucie, który po zamieszaniu w polu karnym był zupełnie niepilnowany stojąc 6 metrów przed bramką. Torres trafił jednak prosto w Cassio. Ostatecznie wynik spotkania nie uległ zmianie i to drużyna z Brazylii może cieszyć się z końcowego triumfu w Klubowych Mistrzostwach Świata.

W nagrodę zwycięzcy otrzymali nagrodę w wysokości 5 mln dolarów, pokonani zainkasowali 4 mln. Mecz miał także mały polski wątek. W drużynie Corinthians zagrał Paulinho, były piłkarz ŁKS-u Łódź.

Corinthians Sao Paolo - Chelsea Londyn (1:0) (0:0)

Bramki: Guerrero 69'