Facebook Google+ Twitter

Drużynowy Puchar Świata: Australia w finale, Polska w barażu

W półfinale Drużynowego Pucharu Świata na żużlu, rozegranym w Rybniku, nasze "Orły" nieco zawiodły zajmując dopiero trzecie miejsce. Zawody były niezwykle wyrównane, decydujący okazał się ostatni wyścig.

Polacy nieźle zaczęli zawody, jednak od VII wyścigu ich strata do Anglii i Australii zaczęła rosnąć. Po XI biegu, do drugich Anglików, traciliśmy aż siedem punktów. Polacy próbowali odrobić stratę, ale często kończyli wyścigi na trzecim miejscu, wyprzedzając tylko statystujących w zawodach Finów. W biegu XXII trener Stanisław Chomski zdecydował się wprowadzić jako jokera (jego punkty liczą się podwójnie) Tomasza Golloba. Był to strzał w dziesiątkę. Gollob świetnym atakiem przy bandzie wyprzedził Ryana Sullivana i zdobył 6 punktów. Kolejny bieg wygrał Jarosław Hampel, w następnym Gollob był drugi i przed ostatnią gonitwą dnia, prowadziliśmy mając punkt przewagi nad Anglią i Australią. Niestety, wyścig ten wygrał Jason Crump przed Markiem Loramem i Piotrem Protasiewiczem. Oznacza to, że w finale DPŚ pojedzie Australia, zaś Polska i Anglia zmierzą się w barażu na torze w Reading.

Do naszej kadry powołania nie dostał Norweg z polskim paszportem Rune Holta. Jego brak był aż nadto widoczny. Na "ławce" usiadł Janusz Kołodziej. Dobrze, choć nie rewelacyjnie, spisali się nasi reprezentaci w cyklu Grand Prix, Tomasz Gollob i Jarosław Hampel. Udane zawody zaliczył Sebastian Ułamek, zaś Piotr Protasiewicz i Wiesław Jaguś trochę zawiedli.

W ekipie australijskiej klasą dla siebie był niepokonany tego dnia Jason Crump. Zawiódł jedynie Rory Schlein, jednak przy świetnej postawie doświadczonych Leigh Adamsa i Todda Wiltshire'a, Australijczycy zasłużenie wygrali zawody.

Nadspodziewanie dobrze wypadła reprezentacja Anglii. Była najbardziej wyrównaną ekipą w zawodach.

Finowie kompletnie nie liczyli się w walce. Należy jednak pamiętać, że nie startował kontuzjowany lider fińskiej ekipy Joonas Kylmaekorpi.

1. Australia 49 pkt: Jason Crump 15, Leigh Adams 13, Ryan Sullivan 10, Todd Wiltshire 8, Rory Schlein 3.

2. Anglia 48 pkt: Lee Richardson 10, Scott Nicholls 10, Mark Loram 10, Simon Stead 9, Chris Harris 9.

3. Polska 48 pkt: Tomasz Gollob 16, Jarosław Hampel 10, Sebastian Ułamek 10, Piotr Protasiewicz 7, Wiesław Jaguś 5.

4. Finlandia 9 pkt: Kaj Laukkanen 5, Kauko Nieminen 3, Juha Hautamaeki 1, Tomi Reima 0, Juha Makela 0.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.