Facebook Google+ Twitter

Drużynowy Puchar Świata w Willingen - podsumowanie

Reprezentacja Norwegii zwyciężyła w pierwszym z dwóch konkursów drużynowych, rozgrywanych w ramach FIS Team Tour w Willingen. Wyprzedzili oni Austriaków i gospodarzy – Niemców.

 / Fot. EPA/ARNE DEDERTDo Willingen zawitało 11 ekip. Wśród faworytów do zwycięstwa jednym tchem wymieniano takie drużyny, jak Austria, Norwegia czy Niemcy. Ku niewielkim zaskoczeniu obserwatorów od początku do końca prym w konkursie wiedli właśnie Norwegowie, którzy w ostatecznym rozrachunku odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. Ponadto, wiktoria na Mühlenkopfschanze była ich pierwszą, biorąc pod uwagę ich występy na tym obiekcie podczas FIS Team Tour.

Austria natomiast, od pewnego czasu musi się pogodzić z sytuacją, w której nie jest im dane regularnie dominować w rywalizacji drużynowej. Przegrana ze wcześniej wspomnianą Norwegią o prawie 23 punkty to dość rzadko spotykana kolej rzeczy na skoczniach całego świata. Zdecydowanie najsłabszymi ogniwami w ekipie Alexandra Pointnera byli Martin Koch i (co jest trochę zaskoczeniem) Thomas Morgenstern. Mimo tego aktualni mistrzowie świata i olimpijscy nie mają na co narzekać, w klasyfikacji Pucharu Narodów wciąż bowiem utrzymują się na prowadzeniu z miażdżącą przewagą nad pozostałymi - wynoszącą ponad 1800 punktów.

O trzecie miejsce do samego końca walczyły trzy ekipy: Niemiec, Japonii i Słowenii. Ostatecznie skład sobotniego podium uzupełnili ci pierwsi, z tym że ten wyczyn nie był w stu procentach przekonujący, o czym świadczy przewaga nad reprezentacją Kraju Kwitnącej Wiśni, wynosząca 1,9 punktu. W obu seriach trzeba było naprawiać to, co zepsuł najsłabszy z drużyny niemieckiej Maximillian Mechler (w żadnej swojej próbie nawet nie zbliżył się po punktu konstrukcyjnego skoczni). Pościg za najlepszymi w pełni się udał, ku ucieszy blisko pięćdziesięciotysięcznej publiczności zgromadzonej wokół obiektu w Willingen.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.