Facebook Google+ Twitter

Drużyny polityków i gwiazd TVN pogodzone remisem

Długa lista znanych nazwisk. 23 tys. osób na trybunach. Szczytny cel. Czyli Wielki Mecz Politycy kontra Gwiazdy TVN.

Mecz został rozegrany na stadionie Legii. Obiekt jest wciąż w budowie, jedna z trybun to w zasadzie jedynie betonowy blok, przy którym zresztą rozlokowali się operatorzy, co w praktyce oznaczało, że wszyscy, którzy pojawiali się na murawie ustawiali się twarzą w ich stronę, a tyłem do widzów. Zapewniając sobie wspaniałe tło, bo według organizatorów na meczu pojawiły się 23 tys. osób, i przy okazji dbając, aby telewidzowie nie widzieli szpecącego betonu.
Rozgrzewka Polityków / Fot. Katarzyna Skórka
Widowisko miało rozpocząć się o 17, ale już od 15 zaplanowano mnóstwo atrakcji, takich jak na przykład karaoke, które okazało się być maleńkim stoiskiem z telewizorem i mikrofonem, wprost idealnym dla dzieci.

Ci, którzy zdecydowali się pojawić wcześniej, mogli też zwiedzić stadion i obejrzeć rozgrzewkę. Wieczór rozpoczął Marcin Wyrostek, zwycięzca I edycji Mam Talent, który brawurowo zagrał, oczywiście, na akordeonie.

Zawodnicy obu drużyn zostali powitani gromkimi brawami. Przedstawiono wszystkich graczy, a było ich naprawdę wielu, bo w tym meczu obowiązywały specjalne zasady. Przede wszystkim nie ustalono limitu zmian, więc każdy miał szansę zaprezentować się na boisku. Poza tym nad przebiegiem gry czuwało dwóch sędziów głównych.
Gwiazdy TVN / Fot. Katarzyna Skórka
Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, co rusz ktoś się przewracał, tracił piłkę. Ale przecież nie mieliśmy do czynienia z profesjonalistami. Zresztą, patrząc na wyczyny naszej reprezentacji być może nie jest to dobre porównanie.

Na listę strzelców jako pierwszy wpisał się Rafał Maserak, następnie dołączyli do niego Roman Kosecki, Łukasz Grass i Wojciech Olejniczak. W przerwie rozdawano darmowe napoje i gadżety. W drugiej połowie piłkę do bramki posłali jeszcze Sławomir Neumann i Krzysztof Golonka. Pierwszy tego typu mecz w 2007 roku wygrali Politycy (3:0), w 2008 roku szczęście sprzyjało Gwiazdom TVN (3:1). Czy może więc dziwić tegoroczny remis?

W ekipie Gwiazd można było zobaczyć, między innymi, Mateusza Damięckiego (który doznał kontuzji), Alana Andersza, Oliviera Janiaka, Tomasza Zubilewicza czy Andrzeja Gołotę. Natomiast szeregi Polityków zasilili - Donald Tusk (jako kapitan), Grzegorz Schetyna, Jacek Kurski, Jan Krzysztof Bielecki.
Mecz Politycy vs Gwiazdy TVN / Fot. Katarzyna Skórka
Należy pochwalić organizację, mimo tłumu, wejście i wyjście ze stadionu przebiegało sprawnie, bez incydentów. Zwiększono też liczbę połączeń autobusów dojeżdżających do centrum.

Publiczność bawiła się dobrze, politycy udowodnili, że potrafią unieść się ponad podziały, a dochód ze sprzedaży biletów, które kosztowały niezależnie od miejsca 10 zł, i nadesłanych sms-ów, zostanie przekazany na budowę Centrum Profilaktyki Nowotworów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.