Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

775 miejsce

Drzewa iglaste w szkółce drzew ozdobnych w Sokolnikach [Zdjęcia]

W tej galerii zdjęć chcę przedstawić solitery pozostające na zimę zielone. Zdjęcia są wykonane w szkółce drzew i krzewów "Fischer" w Sokolnikach gmina Maszewo. Opis roślin pod "sfischer.szczecin.pl. Zapraszam do galerii zdjęć.

1 z 23 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Duże drzewa pod względem odmianowym są sadzone różnorodnie. Odmiany są mieszane ze względu na zdrowotność roślin i łatwiejszy wybór dokonywany przez kupujących. Fot. Piotr Wierzbicki
Duże drzewa pod względem odmianowym są sadzone różnorodnie. Odmiany są mieszane ze względu na zdrowotność roślin i łatwiejszy wybór dokonywany przez kupujących.
Fot. Piotr Wierzbicki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Piękne drzewka, które warto mieć w pobliżu miejsca zamieszkania. Mają niezwykły wpływ na mikroklimat i ludzi!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne te solitery, jak z bajki. Zieloność w zimie ma swój urok. Wspaniałe fotki - na +5. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Soliter, jako drzewo lub krzew, rosnące pojedynczo na otwartym terenie, podkreśla swoją szczególną ekspozycję. Wyróżnia się też z reguły swoimi walorami ozdobnymi m.in. efektownym kwitnieniem i zabarwieniem liści. W sztuce planowania ogrodów szczególnie cenione są w tej roli gatunki i odmiany uprawne, będące ozdobą ogrodu przez cały rok - zarówno podczas kwitnienia i owocowania, jak i okryte pięknym listowiem podczas zimy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Te rosliny i te z innej galerii są zapewnie genetycznie poprawiane, bo różnia się nieco od swoich "protoplastów". Nie wiem czy to jest dla środowiska obojętne... pieknie wyglądają ale co na to przyroda?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drzewa sa zawsze piękne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Natomiast sadzonki drzew i krzewów do sadzenia w terenach leśnych mamy tutaj: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słuszna uwaga. W Szczecinie założono już kilka parków na tym materiale. Najmniejszy ma 2ha a największy 10 ha. Ostatnio wędrują stąd drzewa pod Warszawę i koło Łodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgodnie z prawem ekologistycznym, większość z tych drzew nie może być sadzona na gruntach leśnych. Jęśli ktoś posiada działkę leśną może sadzić wyłącznie gatunki tzw. rodzime. W innym przypadku może być narażony na różnorakie retorsje prawne.
Wyjściem z sytuacji jest założenie ogrodu dendrologicznego. Okręślona prawem procedura wskazuje kto, gdzie i kiedy może się ubiegać o rejestrację takiego ogrodu.
Całość opisuje Ustawa o ochronie przyrody (i rozporządzenia), przyjęta przez gabinet PO w osobie Donalda Tuska, Macieja Nowickiego -Ministra i St. Gawłowskiego - wiceministra (przez naszych Sejmowych wybrańców).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.