Facebook Google+ Twitter

Drzewiecki jest już w kraju. Co dalej?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-22 16:42

Bezpłatny urlop Mirosława Drzewieckiego zakończył się 19 marca. Były minister sportu jest już w kraju. Jego powrót potwierdzili Grzegorz Schetyna z PO oraz dyrektorka biura poselskiego Drzewieckiego w Łodzi Izabella Fluderska-Mucha.

- Szef wrócił już do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Nie wiem jednak, czy w najbliższym czasie ma w planach spotkania z politykami Platformy Obywatelskiej - powiedziała dyrektorka biura. Dodała, że nie rozmawiała jeszcze na ten temat. Zaznaczyła jednak, że b. minister sportu w tym tygodniu będzie w swoim biurze poselskim przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Nie podała jednak konkretnego terminu.

Gdzie zatem można spodziewać się w najbliższym czasie byłego ministra? Według Fluderskiej-Muchy Drzewiecki powinien pojawić się na posiedzeniu Sejmu zaplanowanym na 7-9 kwietnia. Szefowie łódzkiej PO, również wiedzą o powrocie Drzewieckiego z USA, jednak nikt w tej chwili nie potrafi powiedzieć, jaka będzie partyjna przyszłość b. ministra

Wokół Drzewieckiego zrobiło się głośno w październiku 2009 r. Wówczas w związku z tzw. Aferą hazardową został odwołany z funkcji ministra sportu. Z materiałów CBA wynikało, że on oraz były szef klubu PO Zbigniew Chlebowski mieli lobbować na rzecz biznesmenów z branży hazardowej (m.in. Ryszarda Sobiesiaka). W dniu, kiedy Drzewiecki został pozbawiony ministerialnej teki, zmarła mu matka.

Poseł wyjechał na urlop do swojego domu na Florydzie. Tam udzielił wywiadu telewizji TVN24, w którym, powiedział m.in., że jest "dowodem na to, że Polska jest w dalszym ciągu dzikim krajem". Oświadczył też, że gardzi polityką i zapewnił, że zawsze działał zgodnie z prawem.

Po emisji materiału oskarżył stację o manipulację. Jego wypowiedziami. W odpowiedzi TVN24 wyemitowała wywiad w całości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.