Facebook Google+ Twitter

Drzewiecki: Polska wesprze Ukrainę w przygotowaniach do Euro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-04 18:39

Polscy organizatorzy Euro 2012 zapewniają, że przygotowania do tej imprezy w naszym kraju przebiegają zgodnie z harmonogramem. Raport na temat postępów prac zaprezentowali minister sportu Mirosław Drzewiecki i prezes spółki PL 2012 Marcin Herra.

Prezes Herra zapewnił, że Polacy niedługo będą mogli zobaczyć na własne oczy efekt dotychczasowych działań. Na przełomie 2008 i 2009 roku maszyny budowlane zaczną prace na stadionach.

Minister Sportu Mirosław Drzewiecki przyznał, że wciąż największe ryzyko wiąże się z projektem stadionu narodowego w Warszawie i olimpijskiego w Kijowie. Dodał, że Ukraińcy muszą natychmiast wydać decyzję w sprawie prac przy obiekcie. Zapewnił, że Polska jest przygotowana do wsparcia Ukrainy.

Podczas tegorocznego Euro w Austrii i Szwajcarii, Polacy obserwowali rozwiązania, które zastosowali organizatorzy.

Do Polski prawdopodobnie zostanie przeniesione połączenie biletów wstępu na mecze i komunikacji miejskiej oraz sposób organizacji punktów pierwszej pomocy. W każdym z miast powstaną specjalne strefy kibica, w których będą mogły zmieścić się tysiące fanów piłki nożnej.

Organizatorzy Euro 2012 położą duży nacisk na transport lotniczy ze względu na spore odległości między miastami-organizatorami. Na miejscu kibice będą poruszać się komunikacją miejską.

Żeby na bieżąco informować kibiców o stanie przygotowań do Euro uruchomiono specjalny portal internetowy. Prezes spółki PL 2012 Marcin Herra mówi, że pod koniec wakacji na stronie pojawią się wszystkie projekty związane z imprezą. Kolorem białym będą zaznaczane projekty wykonywane przed czasem i dokładnie według harmonogramu. Kolorem zielonym zaznaczone będą projekty z minimalnym opóźnieniem, żółtym - opóźnione o parę tygodni. Zadania poważnie zagrożone będą podświetlone na czerwono.

Dzięki zainstalowanym na placach budów kamerom, na stronie internetowej będzie można na żywo obserwować aktualne prace. Strona znajduje się pod adresem www.2012.org.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.