Facebook Google+ Twitter

Drzewiecki: Tylko Listkiewicz może reprezentować PZPN za granicą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-01 10:32

Minister sportu Mirosław Drzewiecki powiedział, że wczorajszego oświadczenia międzynarodowych piłkarskich władz na temat wprowadzenia kuratora do PZPN nie można traktować jak ich ostatecznej decyzji w tej sprawie. FIFA i UEFA ogłosiły, że nie uznają tej decyzji, a jedyną osobą mającą prawo reprezentować związek za granicą jest Michał Listkiewicz.


Minister Drzewiecki, który był gościem "Salonu Politycznego Trójki" wyjaśnił, że stanowisko międzynarodowej centrali traktuje jako formę korespondencji między nią a zawieszonym prezesem. Podkreślił, że piłkarskie władze nie otrzymały jeszcze wyników kontroli przeprowadzonej w PZPN. - Byłoby niepoważne, gdyby podjęto decyzje nie wiedząc o co chodzi w tej sprawie - dodał minister.

Mirosław Drzewiecki liczy, że gdy FIFA i UEFA zapoznają się z nimi, zmienią zdanie. Przypomina, że 23 października zbiera się Komitet Wykonawczy UEFA i na nim - jego zdaniem - można spodziewać się wiążącej decyzji dotyczącej sytuacji w Polsce.

Minister sportu podkreśla, że kontrola wykazała liczne uchybienia proceduralne w PZPN, a ustanowienie kuratora ma celu wprowadzenie w związku porządku prawnego. Zdaniem Drzewieckiego z kontroli wynika - że działania PZPN i jego zarządu w wielu wypadkach były niezgodne z prawem, a co za tym idzie jego decyzje są nielegalne.

- Chcę żeby panowie w PZPN zrozumieli, że niezależnie od tego jakiego mają prawo w Polsce musi być przestrzegane - powiedział Mirosław Drzewiecki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.