Facebook Google+ Twitter

Drzewiecki wycofał wniosek o zawieszenie władz PZPN

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-17 16:24

Minister sportu Mirosław Drzewiecki wycofał wniosek o zawieszenie władz PZPN i wprowadzenie kuratora do związku. Wniósł także o umorzenie postępowania w tej sprawie.

Minister wyjaśnia, że powodem wycofania wniosku do Trybunału Arbitrażowego PKOL był fakt, że PZPN uznał wszystkie stawiane mu zarzuty i zobowiązał się do ich usunięcia. - Zobowiązanie to przybrało formę porozumienia, podpisanego 8 października przez przedstawicieli PZPN, kuratora tymczasowego oraz przedstawiciela Niezależnej Komisji Wyborczej - czytamy w komunikacie wydanym przez Miniserstwo Sportu i Turystyki.

Resort podkreśla, że zarząd PZPN podjął 24 uchwały niezbędne do naprawy działań niezgodnych z prawem, statutem i regulaminem związku.

Wycofanie wniosku do Trybunalu rekomendowała ministrowi Niezależna Komisja Wyborcza. Pełni ona funkcję kuratora tymczasowego do czasu wyborów nowych władz PZPN.

Ministerstwo Sportu i Turystyki podkreśla w komunikacie, że do ścisłej współpracy z resortem w zwalczaniu patologii w polskiej piłce nożnej zobowiązały się FIFA i UEFA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.