Facebook Google+ Twitter

Drzewiecki: Zawsze jestem do dyspozycji premiera

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-03 12:56

Wyjaśniając tak zwaną aferę hazardową Minister Sportu Mirosław Drzewiecki powiedział, że rezygnacja z wprowadzenia dopłat do nowelizacji ustawy o grach wzajemnych wynikała ze zmiany planów budowy Narodowego Centrum Sportu.

Mirosław Drzewiecki powiedział, że Ministerstwo Sportu i Turystyki zainteresowane było możliwością dopłat z tytułu ustawy o grach wzajemnych. Podkreślił, że jego resort otrzymywałby 8 procent z wpływów do budżetu, wynikających z tej ustawy. Pieniądze te miały być przeznaczone na dofinansowanie inwestycji sportowych w Narodowym Centrum Sportu.

Szef resortu tłumaczył, że w maju 2009 roku nastąpiła zmiana planów budowy NCS. Zrezygnowano z obiektów wokół Stadionu Narodowego, w związku z tym, jak powiedział, nie trzeba było wprowadzać dopłat do nowelizacji ustawy. Dodał, że Stadion Narodowy finansowany jest z budżetu państwa.
W sprawie znajmomości z biznesmenem Ryszardem Sobiesiakiem minister sportu powiedział, że nie rozmawiał z nim o ustawie o grach wzajemnych. Wyjaśnił, że sprawę pracy dla córki Sobiesiaka zlecił swojemu asystentowi i nie zajmował się nią.

Mirosław Drzewiecki nie zamierza podawać się do dymisji, ale powiedział, że zawsze jest do dyspozycji premiera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.