Facebook Google+ Twitter

Drzewko marihuany i fala tsunami

Chcesz wiedzieć co kręci młodych polskich filmowców? Odwiedź warszawskie kino „Rejs”.

Plakat promocyjny programu "30 minut" / Fot. SFPRodzima kinematografia uboga jest w profesjonalne filmy krótkometrażowe. Udaje się to zmienić dzięki programowi „30 minut”, który umożliwia studentom nakręcenie filmu w profesjonalnych warunkach. Budżet każdego filmu wynosi 130 tys. zł a projekt otrzymuje opiekę artystyczną i produkcyjną. Do tej pory ponad dwudziestu szczęśliwców z sukcesem przedstawiło swoje spojrzenie na współczesny świat i zyskało sławę na międzynarodowych festiwalach.

Debiutujące „trzydziestki”


Smak sukcesu poznali też Barbara Białowąs, Piotr Kielar i Michał Wnuk, których filmy 27 lutego otworzyły tegoroczną edycję „30 minut”. Doskonale zarysowany konflikt pokoleń i obraz polskiej mentalności w „Mojej nowej drodze” autorstwa studentki z Opola zachwycił widzów. Piotr Kielar i jego „Tysiąc zakazanych krzaków” jako sprawnie zrealizowana parodia „warszawki”, świata dziennikarskiego i policyjnych akcji wprowadziły publiczność w pozytywny nastrój. Z kolei trzeci obraz – „Co mówią lekarze” - zmusił do refleksji. Ciężka tematyka samobójstw, transplantologii i dylematów lekarskich nie popsuła jednak nikomu humoru i nie zakłóciła kuluarowych dyskusji przy lampce wina. Twórcy zbierali laury, zdradzali sekrety z planu i dziękowali za pochwały.

Plakat promocyjny programu "30 minut" / Fot. SFPPierwszy pokaz już 3 marca, kolejne w każdy wtorek o godz. 20 aż do 5 maja. Bilet w cenie 5 złotych z pewnością przyciągnie młodą publiczność, studentów oraz pasjonatów kina.
Więcej informacji o filmach
Pełny repertuar

Program „30 minut” jest wspólną inicjatywą Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, TVP i Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.