Facebook Google+ Twitter

Drzewo Roku 2013. Zgłoszenia jeszcze tylko przez 1 dzień!

Ambasadorami konkursu są takie znakomitości jak Elżbieta Dzikowska oraz Kazimierz Kutz. Ten ostatni dzień zgłoszeń jest zupełnie wystarczający, by to właśnie „twoje” drzewo było drzewem zwycięskim!

Wybór Drzewa Roku to przede wszystkim doskonała okazja do promocji swojego regionu. Niemal w każdym zakątku naszego kraju, rosną drzewa, które budzą nasz podziw swoim wiekiem, formą nietuzinkowym wkomponowaniem się w otoczenie zarówno miejskie jak i wiejskie.

Wikimedia Commons / Fot. Stefan WernliJak podaje Klub Gaja "Konkurs Drzewo Roku promuje postawy szacunku dla przyrody w najbliższym otoczeniu i wyszukuje przykłady ciekawych związków pomiędzy tożsamością lokalnej społeczności, a drzewem, które jest przez nią szczególnie doceniane. Pomaga społecznym i zawodowym przyrodnikom w ochronie i propagowaniu wartości kulturowej i biologicznej drzew; przynosi konkretne efekty – inicjuje nowe przedsięwzięcia społeczne o charakterze ekologicznym".

Zgłoszeń mogą dokonywać zarówno osoby prywatne, jak również placówki oświatowe, urzędy administracji państwowej i samorządowej, instytucje, organizacje społeczne, duże przedsiębiorstwa i małe firmy. Czyli krótko ujmując – wszyscy. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na www.swietodrzewa.pl w zakładce Konkursy/Drzewo Roku - III edycja. Więcej dowiesz się TUTAJ

Spośród wszystkich zgłoszeń jury wybierze 11 finalistów, a konkurs rozstrzygnie głosowanie internautów, które będzie trwało przez cały czerwiec 2013 roku. Zgłoszenia można dokonywać drogą elektroniczną, więc ostatni jutrzejszy dzień, może okazać się wystarczającym terminem, by to właśnie przez ciebie zgłoszone drzewo zostało finalistą konkursu.

Statuetka zwycięzcy zostanie wręczona w Warszawie. Nie zwlekaj – zgłoś swoje ulubione drzewo! Organizatorem konkursu jest Klub Gaja i włączają się do niego znane osoby zarówno świata polityki, sztuki jak i biznesu. Jakie drzewo może zostać Drzewem Roku 2013? Oto co mówi na ten temat Klub Gaja „Nie szukamy drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych, ani najrzadszych. Szukamy drzewa najbardziej kochanego, drzewa z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi.

Celem Konkursu jest zwrócenie uwagi na rolę drzew w naszym życiu, wzmocnienie świadomości społecznej w odniesieniu do środowiska, w którym żyjemy oraz wyłonienie najważniejszego, najciekawszego, najbardziej lubianego i cenionego przez społeczności lokalne drzewa w naszym kraju. Poszukujemy drzewa z historią, która pobudza wyobraźnię i scala wspólnotę osób mieszkających w danym regionie”

Zgłaszają się osoby prywatne, zgłoś się i Ty – został 1 dzień!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dobrze, że w ogóle na nią trafiłem. Znalazłem informację dzisiaj, więc od razu się nią dzielę. Wbrew pozorom, cały dzień , to całkiem sporo w przypadku tego konkursu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

no i czemu tak późno ta wiadomość? panie Arturze... ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.