Facebook Google+ Twitter

Drżyjcie przechodnie! 14-latek za kierownicą

Niedługo ma wejść w życie nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami. Projekt zakłada wprowadzenie specjalnego prawa jazdy dla osób, które skończyły 14 lat. Ma ono dawać uprawnienia do prowadzenia skuterów i specjalnych mikrosamochodów.

Mikrosamochód / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Microcar_MC2.JPGNowe prawo jazdy kategorii AM będzie zdobywane tak jak zwykłe, więc 14-latek będzie musiał ukończyć kompletny kurs i zdać odpowiedni egzamin. Dokument zapewni mu uprawnienia do prowadzenia skuterów oraz mikrosamochodów (obecnie raczej niepopularnych na polskim rynku) wyposażonych w silniki o mocy 5,4 konia mechanicznego. Mikrosamochody to niewielkie, dwuosobowe pojazdy, wyposażone w dwa biegi (jazda do przodu i wsteczny).

Maksymalna prędkość  takiego auta to 45 km/h - w związku z tym, zdaniem autorów pomysłu, 14-letni kierowca nie będzie stanowił zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Rzeczywiście - przy uderzeniu z taką prędkością pieszy ma ok. 50 proc. szans na przeżycie...

Na podstawie:
papilot.pl
Gazeta.pl
www.bejsce.com.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

ja jakoś zaufania do 14-latka za kierownicą nie mam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Czarny scenariusz" Potrzeba młodych dawców narządów do transplantacji i zminimalizować przyszłych emerytów i rencistów. Ja wszystkim życzę jak najwięcej zdrowia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pod pieczątką na prawie jazdy dla 14-latka będzie napis - MEMENTO MORI.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brakuje w artykule informacji od kiedy ma wejść ustawa w życie - to wg mnie ważna wiadomość i niż sama informacja że wejdzie - bo to że będzie takie prawo jazdy to już słychać od zeszłego roku (jeśli nie wcześniej)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.04.2010 13:26

"Zaufajcie trochę tej młodzieży." Głos rozsądku przemówił ustami pana Romana . My, stare konie, zazdrościmy młodzieży technologii . Sie szalało. Na rowerku . Jak ktoś miał .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można - 14 latki fajnie latają jak mogą. 6 latki na mini skuterach w Neapolu bocznymi ulicami jeżdżą. W normalnym ruchu. Zaufajcie trochę tej młodzieży.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę że znajdą się osoby które będą potrafiły przyspieszyć to autko... aby nie kulało się tylko 45km/h... potem hulaj dusza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem 14-latek nie powinien mieć prawa jazdy, nawet na takie małe samochody jak na zdjęciu, wystarczy popatrzeć co wyprawiają na skuterach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie, absolutnie, wszystkiego się wypieram, to nie ja, nie ma dowodów :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaśka, to Ty, łobuzie? :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.