Facebook Google+ Twitter

DST kolejnym akcjonariuszem Facebooka

Pod koniec maja rosyjska firma DST kupiła udziały w Fecebooku. To nie koniec inwestowania w najbardziej popularny portal społecznościowy na Zachodzie, skupiający ponad 200 mln internautów.

 / Fot. Screen ze strony zgłównej FacebookaNajwiększa w Rosji i w Europie Wschodniej firma, specjalizująca się w inwestycjach internetowych, Digital Sky Technologies kupiła 1,96 proc. akcji uprzywilejowanych (dających dodatkowe korzyści - przyp.red.) Facebooka. DST zainwestował w największy serwis społecznościowy 200 mln dolarów. Jak czytamy w komunikacie prasowym na stronie internetowej Facebooka, w ciągu najbliższych miesięcy DST zamierza kupić także akcje zwykłe, warte 100 mln dolarów.

"Ta inwestycja pokazuje trwający sukces Facebooka w tworzeniu globalnej sieci w łączeniu się ludzi i dzieleniu informacjami" - podsumowuje transakcję w komunikacie prasowym, dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg.

"Pracowaliśmy bardzo ciężko, aby pozyskać 200 mln użytkowników - 70 proc. z nich jest z poza Stanów Zjednoczonych. Zwracało się do nas wiele firm, ale DST wyróżniał się z powodu globalnej perspektywy jaką wnosi - mają za sobą imponujący wzrost i finansowe osiągnięcia swoich internetowych inwestycji. Cieszymy się na przyszłą współpracę z drużyną DST" - nie ukrywa entuzjazmu Zuckerberg .

Druga strona także wydaje się być zadowolona z dokonania zakupu. Dyrektor naczelny DST, Yuri Milner wypowiada się dla Facebooka:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.