Facebook Google+ Twitter

Dubai Air Show 2011. Linie Emirates kupią 50 Boeingów 777

Najwięksi potentaci branży lotniczej prezentują się na Dubai Air Show 2011. Spodziewają się wielomiliardowych zamówień ze strony państw arabskich.

Targi lotnicze odbywają się na terenie wielkiego portu lotniczego Dubai World Central w Zjednoczonych Emiratach Arabskich co dwa lata. Potrwają do 17 / Fot. Alex Steffler, Creative Commons 2.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Emirates_Boeing_777-200LR_A6-EWD_IAD.jpg&filetimestamp=201004080917 W tegorocznych targach lotniczych bierze udział ponad tysiąc firm z 50 państw. Zagraniczni wystawcy, przyciągani są wielomiliardowymi kontraktami z państwami arabskimi na zakup swoich maszyn. Od wielu lat Arabia Saudjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Bahrajn, znajdują się w czołówce państw dokonujących wielkich zamówień na samoloty produkowane przez Boeinga czy Airbusa - podaje Tvn24.pl

Już pierwszego dnia targów podpisany został kontrakt, który według Boeinga jest uważany za największy jednorazowy zakup w historii koncernu. Dubajskie linie lotnicze Emirates złożył zamówienie na 50 Boeingów 777 - 300ER z opcją na 20 kolejnych, warty 18 miliardów dolarów.

Targi lotnicze odbywają się na terenie wielkiego portu lotniczego Dubai World Central w Zjednoczonych Emiratach Arabskich co dwa lata. Potrwają do 17 listopada. Pierwsze odbyły się w 1989 roku. W 2009 roku imprezę odwiedziło ponad 52 tysiące zwiedzających z całego świata.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.