Facebook Google+ Twitter

Dubaj. Noworoczne fajerwerki na miarę rekordu Guinnessa? [Wideo]

Na linii brzegowej ciągnącej się przez 100 km, trwało kilkunastominutowe oszałamiające i barwne show. Przygotowany z rozmachem podniebny spektakl, przyćmił wszystkie dotychczasowe pokazy.

 / Fot. By Ondrejk (Own work) [Public domain], via Wikimedia CommonsNowy Rok 2014, witany we wszystkich krajach świata - hucznie, radośnie i na ogół wybuchowo feeriami sztucznych ogni strzelanych w niebo – najciekawiej i najbarwniej prezentował się, w Dubaju. Według agencji światowych, w tym kraju, z 400 miejsc wystrzelono 450 tysięcy rakiet, co było największym na świecie pokazem sztucznych ogni.

Zobacz zdjęcie - Fajerwerki sylwestrowe w Dubaju (Fot. Simon Brooke-Webb / AP) - dziennik.pl.

Na przestrzeni 100 km rozłożonych ładunków, trwało kilkunastominutowe oszałamiające widokiem, barwne show. Przygotowany z rozmachem podniebny spektakl, przyćmił wszystkie dotychczasowe pokazy. W opinii zachodnich obserwatorów zostanie on wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

Tegoroczny pokaz rozpoczął się z 20-minutowym opóźnieniem, wywołanym przez silne podmuchy wiatru. Ale właśnie przez to okazał się bardziej spektakularny niż podobny spektakl, jaki dwa lata temu prezentowano w Kuwejcie - do tej pory to właśnie kuwejcki należał do rekordów Guinnessa.

Punkty w Dubaju, z których wystrzeliwano w niebo fajerwerki, umiejscowiono wzdłuż bardzo długiej linii brzegowej, wynoszącej około 100 kilometrów. Wykorzystana została przy tym także sztuczna wyspa Palm Jumeirah. Systematycznym, precyzyjnym i regularnym odpalaniem rakiet kierował zespół… komputerów.

Wśród niezwykłych, niepowtarzalnych i urzekających pięknem atrakcji pokazu, była ułożona z wybuchających świetlnych rac - flaga Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz lecący sokół i wschód słońca.

Zobacz pokaz fajerwerków w Dubaju


Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.