Facebook Google+ Twitter

Dubaj oskarża Izrael o fałszowanie paszportów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-09 19:08

Dubaj oskarżył Izrael o nagminne fałszowanie paszportów obywateli państw zachodnich. Policja twierdzi, że codziennie natrafia na podrobione dokumenty.

Zjednoczone Emiraty Arabskie prowadzą śledztwo w sprawie styczniowego zabójstwa jednego z liderów Hamasu. Podejrzewają o nie agentów izraelskiego wywiadu, którzy posługiwali się sfałszowanymi paszportami Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Auastralii.

Dubajska policja twierdzi, że Izrael fałszuje dokumenty na dużą skalę. Generał Dahi Halfan ostrzegł więc kraje w regionie, aby dokładniej sprawdzały dokumenty podróżnych. Oświadczył też, że Zachód powinnien przeciwstawić się działaniom Izraela.

Tel Awiw oficjalnie nie wypowiedział się na temat morderstwa w Dubaju. Mimo to Zachód i Zjednoczone Emiraty Arabskie są przekonane, że stoi za nim Mosad. Interpol wystawił 27 listów gończych za podejrzanymi agentami. Ich udział w operacji mają potwierdzać testy DNA, zeznania świadków, nagrania wideo oraz podrobione dokumenty i karty kredytowe.

Australia i Wielka Brytania prowadzą śledztwa w sprawie sfałszowanych paszportów. Ich śledczy rozmawiali z osobami, których tożsamość wykorzystano.

Zjednoczone Emiraty Arabskie zaostrzyły kontrole graniczne. Izraelczycy oraz osoby podejrzane o posiadanie izraelskiego obywatelstwa nie są przepuszczane przez granicę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.