Facebook Google+ Twitter

Dubaj tańszy niż Warszawa. Tam łatwiej założysz firmę

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich łatwiej założyć firmę i można kupić tańsze mieszkanie niż w wielu polskich miastach. Przedsiębiorców przyciągnąć może też brak podatków.

 / Fot. Nepenthes, Expedition 22, Imre Solt y ZepheusPrzeszkodą dla biznesmenów nie jest odległość oraz odmienność kulturowa

Wraz ze zmianami podatkowymi na Cyprze, którego władze zniosły zwolnienie z podatku od wynagrodzeń dyrektorów niebędących rezydentami, przedsiębiorcy chętnie obierają za cel prowadzenia interesów Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA).

Bankowcy, którzy zajmują się optymalizacją podatkową podkreślają, że przeszkodą dla biznesmenów nie jest ani odległość, ani odmienność kulturowa. Problemu dla przedsiębiorców nie stanowi również mniejsza ochrona prawna. Zwłaszcza że rozwiązania prawne oparte są tam przede wszystkim na prawie anglosaskim. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie trzeba też ewidencjonować transakcji, przeprowadzać audytu i prowadzić księgowości. Kraj uznawany jest też za jeden z najbardziej bezpiecznych na świecie i ma znakomitą infrastrukturę. Warto zaznaczyć, iż bilety do Zjednoczonych Emiratów Arabskich staniały, ponieważ linie Emirates uruchomiły loty z Warszawy. Bilety w obie strony można kupić już od 1,7 tys. zł.

W Dubaju można kupić nieruchomość taniej niż Warszawie

Dzięki przeprowadzce wielu firm z Cypru do Dubaju wzrosło zainteresowanie nieruchomościami w mieście, choć można założyć spółkę bez podróży na Wschód. Mimo że ceny mieszkań i apartamentów są zróżnicowane to można czasem kupić nieruchomość taniej niż w wielu polskich miastach, np. dwupokojowe mieszkanie w Dubaju o pow. 92 mkw. za niewiele ponad 421 tys. zł, co daje 5,3 tys. zł za metr kwadratowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.