Facebook Google+ Twitter

Dubaj. Ułaskawienie zgwałconej i skazanej Norweżki

Marte Deborah Dalelv, ofiara gwałtu w Dubaju, skazana za uprawianie seksu przedmałżeńskiego na 16 miesięcy więzienia, może wrócić do Norwegii. Na skutek protestów została ułaskawiona przez premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Marte Deborah Dalelv / Fot. www.atheistrepublic.com Ministerstwo Spraw Zagranicznych Norwegii podało, że zweryfikowano wyrok 24-letniej Norweżki Marte Deborah Dalelv, która 16 lipca została skazana w Dubaju na rok i cztery miesiące więzienia za to, że została zgwałcona. Minister Spraw Zagranicznych Norwegii Espen Barth Eide podziękował rządowi emiratów oraz emirowi, za zrozumienie i przyjrzenie się tej sprawie.

W obecności ambasador swojego kraju, 24-latka spotkała się z miejscowym prokuratorem. P rozmowie poinformowano, że emir Dubaju i jednocześnie premier ZEA Muhammad ibn Raszid Al Maktum ułaskawił Martę. Międzynarodowa presja wywarła wpływ na losy kobiety. Dzięki petycji z prośbą o łaskę dla ofiary gwałtu, którą tylko w ciągu zaledwie kilkunastu godzin, podpisało wiele tysięcy osób z całego świata, kończy się koszmar dziewczyny.

Marte potraktowano zgodnie z prawem obowiązującym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie kobietę uznaje się za winną gwałtu. Po zgłoszeniu gwałtu przez Martę, Sąd uznał ją winną seksu pozamałżeńskiego oraz spożywania alkoholu bez pozwolenia. Uznano, że kobieta kłamie twierdząc, iż nie godziła się na stosunek. Sprawca gwałtu, współpracownik Norweżki, również został skazany i otrzymał karę 13 miesięcy więzienia za "seks pozamałżeński".

Do fatalnego zdarzenia doszło ostatniego dnia służbowego pobytu w Dubaju, 6 marca 2013 roku, kiedy Marte Dalelv wyszła na miasto z norweskimi koleżankami oraz kolegami z pracy. Rano kolejnego dnia obudziła się leżąc nago na podłodze jakiegoś pokoju. Przypuszczalnie podano jej pigułkę gwałtu. Marte od razu poszła na policję nie wiedząc, że prawdziwy koszmar dopiero się zacznie.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.