Facebook Google+ Twitter

Ducati sprzedane! Volkswagen nabywcą włoskiej marki

Po sześciu latach negocjacji marka Volkswagen przejmuje włoskie Ducati. We wtorek grupa Wolfsburg doszła do porozumienia z funduszem Investindustrial Andrea Bonomi o nabyciu Ducati i firmowaniu ją marką Audi.

Ducati 748 mit Carbonanbauteilen. / Fot. Ritchyblack/Stefan Krause/Commons 3.0Ferdinand Piech, prezes rady nadzorczej Volkswagena, doszedł we wtorek, 17 kwietnia, do porozumienia z Włochami i zamierza przejąć ich rodzimą markę Ducati produkującą sportowe motocykle.

Jeszcze w środęumowa zostanie przedstawiona zarządowi spółki, a w czwartek Volkswagen będzie mógł zadebiutować ze swoim nowym dwukołowym produktem.

Koncern Volkswagena czekał 6 lat i 6 miesięcy, by odnieść sukces, który właśnie się ziścił. Ducati zostało kupione przez F. Piecha za 860 mln euro (w tym około 200 mln długów).

Oficjalne pożegnanie z włoską marką powinno nastąpić dziś popołudniu po posiedzeniu zarządu Volkswagena w Monako. F. Piech podobno ma już pomysł co zrobi z czerwonym kolorem marki. Ducati, podobnie jak inne włoskie marki -
Lamborghini i Bugatti, które też zostały włączone do niemieckiego koncernu - pozostaną niezależne od Audi. Firma będzie przyczyniać się do rozwoju, nie tylko przez inwestycje, ale także przez wprowadzanie nowych technologii.

Piech zamierza pozostawić dotychczasową bazę produkcyjną i operacyjną włoskiej firmy w Borgo Panigale. Koncern będzie opiekował się też muzeum, które znajduje się w starej fabryce - jak donosi Corriere.it

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.