Facebook Google+ Twitter

Duch poety wskrzeszony po 100 latach w Krakowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-23 18:45

„Magia mej duszy niechaj Cię wywoła, z zarzewia komet czy z mroku…” – dziś spełnia się zaklęcie rzucone 100 lat temu przez poetę-maga, Tadeusza Micińskiego...

„Magia mej duszy niechaj Cię wywoła, z zarzewia komet czy z mroku…” – dziś spełnia się zaklęcie rzucone 100 lat temu przez poetę-maga, Tadeusza Micińskiego. Aura tajemnicy wskrzeszonej w Krakowie unosi się w stronę Zamku w Bolkowie, który w wakacyjny weekend zaprasza w swoje podwoje fanów mrocznej sztuki.

Czciciela tajemnic Micińskiego i ukryty w murach średniowiecznego zamku letni festiwal łączy specyficzny klimat, dlatego też liryki tego najbardziej enigmatycznego z twórców epoki Młodej Polski ożywia po 100 latach nowy artystyczny projekt, firmowany marką Castle Party.

Wampir” to premierowy klip, początek serii – można zobaczyć go pod tym adresem:
http://www.youtube.com/watch?v=syiDDtR6oX0

Nagrania powstają w Krakowie pod okiem Pawła Szarka i Tomka Orzechowskiego, we współpracy z formacją Śmiałek. „Realizujemy krótkie etiudy w których charyzmatyczny aktor Karol Śmiałek, wokalista zespołu Śmiałek, interpretował będzie wybrane wiersze z tomiku „W mroku gwiazd” z 1902 roku – mówi Paweł Szarek, kompozytor i reżyser – Teledyski poza promocją festiwalu mają też na celu przybliżyć widzom poezję Micińskiego, pozostającego gdzieś na peryferiach polskiej literatury pięknej.

Seria „W mroku gwiazd” to video performance – realizowany w historycznych miejscach starego Krakowa. Każdy epizod zaopatrzony jest w autorską muzykę napisaną specjalnie na potrzeby przedsięwzięcia. Planowane są cztery odcinki, choć twórcy tego artystycznego projektu nie wykluczają, iż znajdzie on zaskakującą kontynuację. Więcej informacji dostępnych jest pod adresem: http://www.wmrokugwiazd.pl/

Kontakt: kontakt@wmrokugwiazd.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.