Facebook Google+ Twitter

Duchowa adopcja

Duchowa adopcja to szansa na ocalenie dziecka zagrożonego śmiercią w łonie matki. Każdy chrześcijanin może poprzez modlitwę przyczynić się do pielęgnowania życia ludzkiego - największego daru stwórczej miłości Boga.

Żyję dzięki Duchowej Adopcji / Fot. http://www.torun.paulini.pl/home/pliki/DADP/baby.jpg"Zaangażowanie w społeczne dzieło przynosi większe efekty, gdy odnosi się do konkretnych osób i samo jest osobistym zobowiązaniem." - św.Tomasz z Akwinu.

Duchowa Adopcja jest wprowadzeniem w życie powyższej myśli filozoficznej.

Praktykę założył, pod wpływem Objawień Matki Bożej z Fatimy, nieznany autor z Ruchu Błękitnej Armii, czynnego w Europie. Streścił ideę nowej inicjatywy w krótkiej modlitwie "Panie Jezu". Ulotkę z modlitwą znalazł w kruchcie katolickiej katedry w Londynie dr Paweł Milcarek, wykładowca filozofii chrześcijańskiej na WUSW w Warszawie. Dostrzegł w niej twórczą realizację jednej z zasad wielkiego myśliciela - Tomasza z Akwinu i opublikował pomysł oraz tekst modlitwy w styczniowym nr "Rycerza Niepokalanej" z 1987 roku, opisując go zachęcającym komentarzem i krótkimi zasadami ideowymi. Pierwszy ośrodek D.A. w Polsce powstał przy kościele Ojców Paulinów w Warszawie.

Gdański Ośrodek Informacji Ruchu D. A., oprócz czynności informacyjno-kolportażowych, promuje utrwalanie inicjatywy w parafiach w Polsce w stałych terminach przyrzeczeń adopcyjnych. Ponadto wspiera powstawanie parafialnych ruchów Duchowej Adopcji. Od 1997 roku do rozkrzewiania Duchowej Adopcji przyłączyli się również animatorzy z Pisza, Elbląga, Krakowa, Gorzowa Wlkp i Gdyni.

Zachowanie, ochrona i rozwijanie życia to podstawowe obowiązki leżące u podstaw filozofii chrześcijańskiej. Posiadanie sumienia, wolnej woli, zdolności oceny rzeczywistości i podejmowania decyzji oraz umiejętności dokonywania wyboru między dobrem a złem to według chrześcijan dary Miłosierdzia Bożego. Jednak bez względu na wyznanie każdy człowiek jest zobowiązany do przestrzegania praw człowieka, mających swoje korzenie w prawie naturalnym, które za najwyższe dobro chronione uznaje życie ludzkie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.