Facebook Google+ Twitter

Duda- nowy Tusk czy Obama?

Rafał Ziemkiewicz porównał Andrzeja Dudę do Donalda Tuska z 2007 roku i coś w tym jest.

"Duda nam się udał"- powiedział Jarosław Kaczyński i trudno nie przyznać mu racji. Prawo i Sprawiedliwość dawno nie posiadało w swoich szeregach takiego zawodnika. A jest to gracz polityczny klasy ciężkiej. Nie mam tutaj na myśli oczywiście talentów politycznych, bo pod tym względem z Jarosławem nie może się równać, ale zdolności oratorskie czy też medialne. Nie przypadkowo Rafał Ziemkiewicz porównał go do Obamy czy też Tuska z 2007 roku. Rzeczywiście nasz nowy prezydent kipiał w kampanii pozytywną energią; jak wiadomo wiara może przenosić góry i Duda jest tego najlepszym dowodem. Przecież nie tak niedawno zastanawialiśmy się, czy w ogóle odbędzie się II tura- taka przepaść w sondażach dzieliła obydwu kandydatów. Michał Kamiński mówi, że Duda był gorszy od Komorowskiego, ale miał lepszą kampanię i dlatego wygrał. Nie zgadzam się z tym zupełnie Duda wygrał ponieważ miał w sobie wiarę i determinację, którymi porwał ludzi. A tego nie da się nauczyć, to trzeba w sobie mieć. Dobrze poprowadzona kampania tylko lepiej pokazała atuty Andrzeja Dudy, ale sukces jaki osiągnął spoczywa w nim samym.

I rzeczywiście porównanie Ziemkiewicza, Andrzeja Dudy do Donalda Tuska z 2007 roku jest trafne. Tak jak kiedyś Tusk niósł w społeczeństwie nadzieje na zmianę, tak samo jest dzisiaj z Dudą. Tylko, że czy kiedykolwiek ktoś przypuszczał, że ktoś taki pojawi się w PiS? Przecież do niedawno mówiono, że poza Kaczyńskim nie ma w tej partii nikogo, kto mógłby podjąć walkę z politykami PO. A tu proszę PiS ma swojego gwiazdora. Duda startował z pułapu poparcia rzędu 20 procent a ostatecznie wygrał. To nie jest przypadek.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Duda mowił w Andrychowie: pompuje się pieniądze z UE do Grecji nie po to aby Grecję ratowac tylko ratować niemieckue banki ktore... No własnie te banki nie wiedzialy co robią?

Komentarz został ukrytyrozwiń

oby nie Tusk ani Obama, tylko Orban

Komentarz został ukrytyrozwiń

Porównywanie Tuska do Andrzeja Dudy, też nie jest trafione !Tusk to cwaniak, picer ,oszust, propagandzista!!
Tusk grał i gra nadal nie fair, wobec rywala politycznego,każdego rozjedzie, kto stanie mu na przeszkodzie by osiągnąć zamierzony cel.

Tak się działo gdy tworzona była Platforma, ale też póżniej w trakcie, gdy był premierem i szefem Platformy, wykańczał przeciwników i kolegów partyjnych !

Tylko jako mówca być może dorównuje dr Andrzejowi Dudzie w sposobie mówienia oraz przyciąganiu słuchaczy.
Choć w przemówieniach Tuska były widoczne chwyty socjotechniczne i tani populizm. Natomiast Andrzej Duda zanim coś obiecał,to godzinami rozmawiał z fachowcami ,czy takie obietnice da się po wyborach zrealizować szybko i skutecznie!

W przemówieniach Dudy nie wyczuwa się fałszu. Wiem że Andrzej Duda, do każdej obietnicy, przywiązuje dużą wagę,wiem ze nie chce rzucać słów na wiatr, ze nie chce świecić oczami po zakończeniu kadencji przed wyborcami !

Zanim wystąpił na każdym wiecu, przez wiele godzin rozmawiał z fachowcami z różnych dziedzin a szczególnie z ekonomistami, bo chciał by jego obietnice odnośnie ustawy emerytalnej,czy obniżenia podatku VAT, czy opodatkowania dopiero od sumy 8 tyś zł. były obietnicami do zrealizowania i to od zaraz.

Różnice jak widać między Tuskiem a Dudą są zasadnicze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.