Facebook Google+ Twitter

Dudulenie Dudy o blokadzie Sejmu. Penkalski pobił się sam?

Blokada Sejmu i sejmowa awantura na miarę możliwości, charakterów i talentów politycznych posłów, pozostają ciągle jeszcze przedmiotem dyskusji i analiz społeczeństwa, a także policji i prokuratury. Sęk w tym, że Penkalski sam się pobił.

Szef "S" Piotr Duda (C) w czasie protestu. Związkowcy z "Solidarności" protestują blokując wyjścia z budynku Sejmu, 11 bm. w reakcji na wynik głosowania posłów ws. zmian ustaw emerytalnych. / Fot. PAP/Tomasz Gzell / Fot. W24Szef związku "Solidarność" Piotr Duda, słysząc, że sprawą zajść pod Sejmem w minionym piątek zaczyna interesować się prokuratura, ma na poczekaniu wytłumaczenie z postawy nieetycznej związkowców. Jakkolwiek prawdą jest, że w demokracji wszystko wolno, to jednak nie wolno funkcjonariuszy publicznych, jakimi są posłowie, okładać kijem, czy jak woli Duda - deseczką.

W trakcie porannej rozmowy w programie radia TOK FM, szef "Solidarności" Piotr Duda, wyjaśniał i próbował tłumaczyć postawę swoich ludzi na blokadzie Sejmu. Powiedział pisze "Gazeta Prawna", że "poseł PO został uderzony nie kijem, a delikatną listewką, zaś poseł Ruchu Palikota pobił się sam". Dla podkreślenia wagi uczestnictwa działaczy związku w zajściu, zauważył, iż "wszystkie oskarżenia to odwracanie uwagi opinii publicznej od sedna piątkowej demonstracji".

Tak, więc związkowcy "Solidarności", korzystając z demokracji i wolności demonstracji, podjęli się siłowej blokady wyjścia z budynku Sejmu, w ramach prawnej reakcji na wynik głosowania posłów w sprawie, która nie jest akceptowana przez większość społeczeństwa, czyli spornej ustawy emerytalnej.

Tylko, że ta sama większość nie wyraża zgody na protesty społeczne w tej sprawie. Mówią o tym najnowsze sondaże. A, co gorsze dla związkowców "S" i przewodniczącego Dudy, nie ma społecznego przyzwolenia na łamanie prawa i załatwianie swoich emocji siłą rażenia kija od pomidorów, lub skromnej, grającej na dudach "listewki".

Piotr Duda, tłumacząc się w TOK FM zapewniał, że nikt nikogo nie okładał "drewnianym kijem, tylko listewką, co się pomidory wiąże; aż wstyd, że chce to zgłaszać. Poza tym pan Suski pcha się, prowokuje, kiedy inni jakoś stali z boku. To można porównać do przechodzenia na czerwonym świetle" - cytuje "Gazeta Prawna". I dla uzupełnienia wyjaśnień dodał: "Ale pan Penkalski to chyba sam się pobił". Według niego "to wszystko jest odwracaniem kota ogonem. Politycy zachowują się zupełnie jak dzieci, które kiedy coś przeskrobią, to płaczą".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

puchacz
 • puchacz
 • 16.05.2012 16:42

związkowcy robią swoje i brawo DUDA!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
smutny
 • smutny
 • 16.05.2012 08:07

Byl Duda mial dudy ,mial dudy mial. ale te dudy nie byly Dudy ,bo Duda te dudy od innego Dudy mial -i wszystko jasne

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sylwia
 • Sylwia
 • 16.05.2012 07:43

Do Igora-no wlasnie wiekszosc dziennikarstwa szuka taniej sensacji-tak jak Stankiewicz!Trafil pan w dziesiatke:)Ten bojkot to juz jest zal ostatni,lepiej niech sie wezma do roboty,a Duda niech nie mysli o cieplej posadzce bo juz dosc wysiedzial.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Środa ma racje pełna nazwa tego związku zawodowego to:"Solidarność z PiS em" Duda niech nie udaje, że jest samorządni i niezależny. Zapewne liczy, że tak jak Śniadek otrzyma nagrodę w postaci stołka poleskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń
igor
 • igor
 • 16.05.2012 07:28

Duda ma racje. Dziennikarze zamiast pisac o istocie problemu czyli skazywanie ludzi starszych na dluzsze oczekiwanie na emeryture bez srodkow do zycia, pisza o bzdetach. Niedlugo dowiemy sie ze posel zostal skatowany. No ale większość dziennikarstwa szuka taniej sensacji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Listewka, patyczek...
Duda podchodzi do sprawy jak w klasycznym dowcipie z "Przy szabasowych świecach" -
-- Mówi rabin: Icek, twoja córka się puszcza w tym lesie za miastem.
A Icek na to: phi, też mi las, ledwo parę drzewek...

Jednakże senator Kutz w rozmowie z Monika Olejnik użył właściwego określenia faktu, który wszystkie strony zdają się lekceważyć: zamknięcie dostępu do sejmu i rządu, który się na jego terenie znajdował było próbą puczu.
I nie jest istotne, czy to było "tylko" 8 godzin i "tylko" kijek, patyczek czy listewka.
Pan Duda dokonał próby generalnej (chroniąc Kaczyńskiego "tylko" przy pomocy Guzikiewicza); powstaje pytanie, czy pan Duda do końca zdawał sobie sprawę z tego, czym w istocie była dowodzona przez niego akcja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
January
 • January
 • 15.05.2012 22:08

@ Jolka czy zepsuł ci się wibrator ? Głupio gadasz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rek
 • rek
 • 15.05.2012 21:46

Najgorszym z możliwych błędów jakie można popełnić w związku z Dudą ,to potraktowanie go jak "byle pętaka"

Komentarz został ukrytyrozwiń
 dodam !
 • dodam !
 • 15.05.2012 21:31

@ bolek , kto z PiS-em przystaje takim się staje .....DUDA TEŻ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
bolek
 • bolek
 • 15.05.2012 21:29

niech platini uwaza by nie zostal poczestowany przez dude listewka na pomidory.duda z solidarnosci zrobil bajzel.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.