Facebook Google+ Twitter

Dudulenie Dudy o blokadzie Sejmu. Penkalski pobił się sam?

Blokada Sejmu i sejmowa awantura na miarę możliwości, charakterów i talentów politycznych posłów, pozostają ciągle jeszcze przedmiotem dyskusji i analiz społeczeństwa, a także policji i prokuratury. Sęk w tym, że Penkalski sam się pobił.

Szef "S" Piotr Duda (C) w czasie protestu. Związkowcy z "Solidarności" protestują blokując wyjścia z budynku Sejmu, 11 bm. w reakcji na wynik głosowania posłów ws. zmian ustaw emerytalnych. / Fot. PAP/Tomasz Gzell / Fot. W24Szef związku "Solidarność" Piotr Duda, słysząc, że sprawą zajść pod Sejmem w minionym piątek zaczyna interesować się prokuratura, ma na poczekaniu wytłumaczenie z postawy nieetycznej związkowców. Jakkolwiek prawdą jest, że w demokracji wszystko wolno, to jednak nie wolno funkcjonariuszy publicznych, jakimi są posłowie, okładać kijem, czy jak woli Duda - deseczką.

W trakcie porannej rozmowy w programie radia TOK FM, szef "Solidarności" Piotr Duda, wyjaśniał i próbował tłumaczyć postawę swoich ludzi na blokadzie Sejmu. Powiedział pisze "Gazeta Prawna", że "poseł PO został uderzony nie kijem, a delikatną listewką, zaś poseł Ruchu Palikota pobił się sam". Dla podkreślenia wagi uczestnictwa działaczy związku w zajściu, zauważył, iż "wszystkie oskarżenia to odwracanie uwagi opinii publicznej od sedna piątkowej demonstracji".

Tak, więc związkowcy "Solidarności", korzystając z demokracji i wolności demonstracji, podjęli się siłowej blokady wyjścia z budynku Sejmu, w ramach prawnej reakcji na wynik głosowania posłów w sprawie, która nie jest akceptowana przez większość społeczeństwa, czyli spornej ustawy emerytalnej.

Tylko, że ta sama większość nie wyraża zgody na protesty społeczne w tej sprawie. Mówią o tym najnowsze sondaże. A, co gorsze dla związkowców "S" i przewodniczącego Dudy, nie ma społecznego przyzwolenia na łamanie prawa i załatwianie swoich emocji siłą rażenia kija od pomidorów, lub skromnej, grającej na dudach "listewki".

Piotr Duda, tłumacząc się w TOK FM zapewniał, że nikt nikogo nie okładał "drewnianym kijem, tylko listewką, co się pomidory wiąże; aż wstyd, że chce to zgłaszać. Poza tym pan Suski pcha się, prowokuje, kiedy inni jakoś stali z boku. To można porównać do przechodzenia na czerwonym świetle" - cytuje "Gazeta Prawna". I dla uzupełnienia wyjaśnień dodał: "Ale pan Penkalski to chyba sam się pobił". Według niego "to wszystko jest odwracaniem kota ogonem. Politycy zachowują się zupełnie jak dzieci, które kiedy coś przeskrobią, to płaczą".


Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

puchacz
 • puchacz
 • 16.05.2012 16:42

związkowcy robią swoje i brawo DUDA!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
smutny
 • smutny
 • 16.05.2012 08:07

Byl Duda mial dudy ,mial dudy mial. ale te dudy nie byly Dudy ,bo Duda te dudy od innego Dudy mial -i wszystko jasne

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sylwia
 • Sylwia
 • 16.05.2012 07:43

Do Igora-no wlasnie wiekszosc dziennikarstwa szuka taniej sensacji-tak jak Stankiewicz!Trafil pan w dziesiatke:)Ten bojkot to juz jest zal ostatni,lepiej niech sie wezma do roboty,a Duda niech nie mysli o cieplej posadzce bo juz dosc wysiedzial.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Środa ma racje pełna nazwa tego związku zawodowego to:"Solidarność z PiS em" Duda niech nie udaje, że jest samorządni i niezależny. Zapewne liczy, że tak jak Śniadek otrzyma nagrodę w postaci stołka poleskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń
igor
 • igor
 • 16.05.2012 07:28

Duda ma racje. Dziennikarze zamiast pisac o istocie problemu czyli skazywanie ludzi starszych na dluzsze oczekiwanie na emeryture bez srodkow do zycia, pisza o bzdetach. Niedlugo dowiemy sie ze posel zostal skatowany. No ale większość dziennikarstwa szuka taniej sensacji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Listewka, patyczek...
Duda podchodzi do sprawy jak w klasycznym dowcipie z "Przy szabasowych świecach" -
-- Mówi rabin: Icek, twoja córka się puszcza w tym lesie za miastem.
A Icek na to: phi, też mi las, ledwo parę drzewek...

Jednakże senator Kutz w rozmowie z Monika Olejnik użył właściwego określenia faktu, który wszystkie strony zdają się lekceważyć: zamknięcie dostępu do sejmu i rządu, który się na jego terenie znajdował było próbą puczu.
I nie jest istotne, czy to było "tylko" 8 godzin i "tylko" kijek, patyczek czy listewka.
Pan Duda dokonał próby generalnej (chroniąc Kaczyńskiego "tylko" przy pomocy Guzikiewicza); powstaje pytanie, czy pan Duda do końca zdawał sobie sprawę z tego, czym w istocie była dowodzona przez niego akcja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
January
 • January
 • 15.05.2012 22:08

@ Jolka czy zepsuł ci się wibrator ? Głupio gadasz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rek
 • rek
 • 15.05.2012 21:46

Najgorszym z możliwych błędów jakie można popełnić w związku z Dudą ,to potraktowanie go jak "byle pętaka"

Komentarz został ukrytyrozwiń
 dodam !
 • dodam !
 • 15.05.2012 21:31

@ bolek , kto z PiS-em przystaje takim się staje .....DUDA TEŻ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
bolek
 • bolek
 • 15.05.2012 21:29

niech platini uwaza by nie zostal poczestowany przez dude listewka na pomidory.duda z solidarnosci zrobil bajzel.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.