Facebook Google+ Twitter

Dudziarze z Częstochowy zagrają podczas Marszu dla Życia

Maszerują, dmuchają, naciskają, przebierają palcami… i zagrają w Warszawie 31 maja podczas IV Marszu dla Życia i Rodziny.

Częstochowa Pipes&Drums - jedyna w Polsce orkiestra prezentująca muzykę rodem ze Szkocji, zapowiedziała swoje poparcie dla wartości życia i rodziny. Na co dzień wykonują utwory tradycyjne szkockie, niektóre z nich mają nawet około 300 lat i są znane na całym świecie jako hymny kościelne, pieśni pożegnalne, utwory weselne i taneczne, a także marsze wojskowe. Dudziarze i bębniarze dadzą nie tylko koncert muzyczny, ale także pokaz musztry wojskowej w oryginalnych kiltach.

Zazwyczaj występują podczas imprez firmowych, programów telewizyjnych oraz gal inauguracyjnych jednak tym razem postanowili wesprzeć działalność prospołeczną jaką jest Marsz dla Życia i Rodziny organizowany przez Fundację Pro oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

Częstochowa Pipes&Drums jest orkiestrą rodzinną, odnaleźć można w niej po kilku członków danej familii. Będące członkami zespołu rodzeństwa nawzajem siebie mobilizują i zachęcają do grania. Muzycy dostrzegają wagę więzi rodzinnych, wiedzą jak można wspólnie realizować swoje pasje dlatego też postanowili uświetnić marsz swym występem. Zapewne będą temu towarzyszyły niesamowite emocje, dzięki czemu warszawski marsz na długo zapiszę się w pamięci jego uczestników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.