Facebook Google+ Twitter

Dudziński sugeruje: Palikot weźmie "cichy rozwód" z PO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-30 13:42

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Janusz Palikot, w zamian za gwarancję nietykalności, ma odejść z Platformy Obywatelskiej - poinformował poseł PiS Tomasz Dudziński. Jak zapewnił, informacja ta pochodzi z bardzo wiarygodnego źródła.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości zaapelował do premiera Tuska o wyjaśnienie nieprawidłowości związanych z majątkiem Palikota.

Wczoraj "Dziennik" zamieścił publikację na temat podejrzanych źródeł finansowania kontrowersyjnego posła PO. Gazeta pisze, że Palikot dostaje wielomilionowe pożyczki z anonimowych spółek w rajach podatkowych. Donald Tusk oświadczył, że nie interesują go spory majątkowe posła i jego byłej żony. Wyraził przekonanie, że sprawa, o której pisze "Dziennik" zostanie wyjaśniona.

Tomasz Dudziński powiedział podczas konferencji prasowej, iż doszły do niego informacje, że Platforma planuje "aksamitny rozwód" z Januszem Palikotem. Poseł PO miał w zamian zażądać gwarancji nietykalności i bezkarności. - Jeśli tak jest, to by oznaczało, że standardy, które obowiązują w PO, są bardzo niskie - podkreślił polityk PiS.

Poseł Dudziński zapowiedział, że w poniedziałek złoży projekt ustawy z zawartym wzorem orzeczenia majątkowego, które nie pozwalałoby ukrywać zobowiązań i wierzytelności posiadanych za granicą.

- Przy obecnym kształcie oświadczenia takie informacje można ukryć - dodał Dudziński. Wyraził przekonanie, że jeśli jego projekt zostanie przyjęty przez Sejm, to poseł Palikot będzie miał ogromny kłopot z wypełnieniem oświadczenia.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.