Facebook Google+ Twitter

Duet jazzowy - Enrico Rava i Stefano Bollani - wystąpi w Teatrze Polskim

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-01-21 17:22

3 lutego 2011 o godz. 20.00 Teatr Polski gościć będzie koncert „The third man”, sławnego na świecie duetu jazzowego: trębacza Enrico Rava i pianisty Stefano Bollani. Koncert ten, zorganizowany przez Ambasadę Włoską w Warszawie, we współpracy z Włoskim Instytutem Kultury, ma na celu promocję w Polsce duetu Rava - Bollani, który istnieje już od wielu lat i zdobył uznanie zarówno na scenach włoskich, jak i międzynarodowych. W24 będą patronować przedsięwzięciu.

Enrico Rava / Fot. Gennaro Visciano, CC 2.0, http://en.wikipedia.org/wiki/File:Enrico_Rava_photo.jpgŚwietne porozumienie między dwoma artystami przyczyniło się do stworzenia wybitnych dzieł w trakcie koncertów, jak i nagrań, które otrzymały nadzwyczajne uznanie krytyki i publiczności na całym świecie.

Trębacz Enrico Rava, uznany jazzmanem europejskim 2009 roku, dzięki swojemu długiemu pobytowi za oceanem jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych jazzmanów włoskich na scenie międzynarodowej. Zrealizował ponad dziewięćdziesiąt nagrań, z czego ok. 30 jako solista, jak również współpracował z tak ważnymi muzykami jak Lee Konitz, Jon Abercombie i Richard Galliano. W 1996 r. rozpoczął współpracę ze Stefano Bollani, z którym wyruszył na tournee po Włoszech i Europie.

Stefano Bollani, uważany za najlepszego jazzmana Europy 2007 dzięki wygranej Hans Koller European Jazz Prize, rozpoczął karierę profesjonalną 15 lat temu grając przede wszystkim muzykę pop. Po otrzymaniu Dyplomu konserwatorium we Florencji w 1993 r. zanurzył się w muzyce jazzowej i rozpoczął częstą współpracę z innymi muzykami, poczynając od Enrico Rava, jak również z Richardem Galliano, Patem Metheny, Michelem Portal, Lee Konitz, Paolo Fresu i wieloma innymi. W swojej karierze występował na najważniejszych scenach świata i otrzymał ważne nagrody w kraju i za granicą. Prestiżowe czasopismo Musica Jazz ogłosiło go najlepszym talentem roku 1998, a japońskie czasopismo Swing Journal, najważniejszy tytuł jazzowy Japonii, przyznało mu w roku 2003 New Star Award, po raz pierwszy przyznany muzykowi europejskiemu.

Koncert w Warszawie nosi ten sam tytuł co ostatnia płyta "The third man" i jest świetnym przykładem niespotykanego połączenia charakterystycznej narracji melodycznej Ravy, przeplatającego ciepłe i osobiste tony muzyki z nagłymi wzlotami do ostrego rejestru niesamowitej wirtuozerii Bollaniego, mistrza klawiatury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.