Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

36270 miejsce

Duet Zagórska-Siudek kończy karierę po mistrzostwach Europy

Nasza najlepsza para sportowa Dorota Zagórska i Mariusz Siudek zapowiedzieli zakończenie kariery po mistrzostwach Europy w Warszawie, które odbędą się w 2007 roku.

Dorota Zagórska i Mariusz Siudek na tafli. | Fot. AKPA. Nasza czołowa para sportowa w łyżwiarstwie figurowym - Dorota Zagórska i Mariusz Siudek zapowiedzieli definitywne zakończenie kariery po Mistrzostwach Europy 2007 w Warszawie. Mimo, że już kilkakrotnie w ciągu swoich wieloletnich startów zapowiadali rozstanie z zawodowym sportem, tym razem słowa te należy traktować poważnie.

Dorota Zagórska urodziła się w 1975 r., a Mariusz Siudek trzy lata wcześniej. Przez lata trenowali na lodowisku w Oświęcimiu pod okiem Iwony Mydlarz-Chruścińskiej. Od trzech sezonów ich szkoleniowcem jest Kanadyjczyk Richard Gauthier, który doprowadził w 2002 roku do Mistrzostwa Olimpijskiego Jamie Sale i Davida Peletiera.

Małżeństwo Siudków jest naszą najlepszą parą sportową w historii. Swoją łyżwiarską karierę na arenie międzynarodowej rozpoczęli w 1995 roku występem na mistrzostwach Europy, kiedy zajęli 9. miejsce. Ambicja i upór tych łyżwiarzy dawały z biegiem czasu coraz lepsze rezultaty. Zostali liczącą się parą sportowa na świecie. Są dziewięciokrotnymi Mistrzami Polski. Zdobyli dwa srebrne medale mistrzostw Europy oraz brąz na mistrzostwach świata w 1999 roku w Helsinkach. Nieco gorzej wiodło im się na Igrzyskach Olimpijskich. Byli na 10. miejscu w Nagano, 7. w Salt Lake City, a w tym roku w Turynie zajęli 9. lokatę. Duet Zagórska-Siudek znani są przede wszystkim ze znakomitych podnoszeń, w których wykonywaniu przez kilka lat byli najlepsi na świecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Szkoda że odchodzą, ale może swoje zdolności przekaża młodszemu pokoleniu sportowców, oby tak było, ponieważ znów pozostanie pustka po "naszych".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawsze im kibicowałam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.