Facebook Google+ Twitter

Dukan, autor słynnej diety, z zakazem wykonywania zawodu. Przepisywał Mediator, zabójczy lek

Francuska izba medyczna odebrała guru w zakresie odchudzania, dr. Pierre'owi Dukanowi prawo do wykonywania zawodu. Słynny lekarz, odpowiedzialny m.in. za dietę brytyjskiej księżnej Kate, miał przepisywać pacjentom śmiertelny lek - Mediator.

 / Fot. screen, dailymailNiewielka pigułka przyczyną śmierci tysięcy ludzi

Według poczytnej brytyjskiej gazety "Daily Mail" Mediator jest lekiem, który w samej Francji mógł spowodować śmierć nawet 1800 osób. "Daily Mail" informuje, iż właśnie z powodu przepisywania swoim pacjentom tej potencjalnie zabójczej tabletki dr Dukan został pozbawiony w środę prawa do wykonywania zawodu lekarza.

Słynny Francuz został też skazany na zapłacenie ponad 5000 tysięcy funtów odszkodowania byłemu pacjentowi, który w latach siedemdziesiątych cierpiał na zaburzenia pracy serca po tym, gdy lekarz przepisał mu przeznaczony dla cukrzyków Mediator. Izba medyczna orzekła, że Dukan zachował się głęboko nieprofesjonalnie, zalecając Mediator jako tabletkę odchudzającą.

"Daily Mail" przypomina, iż decyzja francuskiej Izby Lekarskiej ma wymiar czysto symboliczny. Doktor Pierre Dukan w ubiegłym roku wystąpił z rejestru lekarzy, nie musi zatem stosować się do zarządzeń organizacji.

Jak informuje Natemat.pl jest to niewątpliwy cios w medialny wizerunek Dukana, który wykreował sobie markę twórcy słynnej diety białkowej.

Dieta Dukana niebiezpieczna?

Główną zasadą wymyślonej przez Francuza diety jest spożywanie produktów białkowych i jednocześnie ograniczanie węglowodanów oraz tłuszczy. Książki 71-letniego Dukana sprzedano w 5 milionach egzemplarzy oraz przetłumaczono na kilkanaście języków.

Wiele osób sceptycznie podchodzi do proponowanych przez Dukana zaleceń. Jean-Michele Cohen na łamach francuskiego dziennika "Liberation" określił metody proponowane przez lekarza "niebezpieczną fantazją". Stwierdził, że tego typu metody odchudzania mogą być odpowiedzialne za wzrost cholesterolu oraz choroby układu krążenia, a nawet raka piersi.

Warto podkreślić, iż dieta lekarza cieszy się znacznym powodzeniem wśród celebrytów. Oprócz wspomnianej żony Księcia Williama z zaleceń Dukana korzystały m.in. piosenkarka Jennifer Lopez, brazylijska supermodelka Gisele Bundchen oraz walijska piosenkarka Katherine Jenkins.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dieta niesamowicie popularna!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Magia reklamy robi swoje. Sąsiadka spod "czwórki", czy pani z kasy biletowej PKP nie porwie na takie cuda tylu, co J. Lopez czy G. Bundchen.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.