Facebook Google+ Twitter

Dukan przegrał proces. Dieta białkowa groźna dla zdrowia?

Odchudzasz się na tzw. dukanie, czyli diecie białkowej? Lepiej uważaj. Doktor Pierre Dukan właśnie przegrał proces o zniesławienie jaki wytoczył innemu dietetykowi Jean-Michelowi Cohenowi. W 2010 roku stwierdził on, że dieta Dukana może być niebezpieczna dla zdrowia.

Sonda

Czy odchudzałeś się kiedyś na "dukanie"?

Jak informuje wyborcza.pl Jean-Michael Cohen ostrzegał wówczas, że dieta białkowa znacząco podnosi poziom cholesterolu we krwi, przyspiesza rozwój miażdżyc i zwiększa ryzyko raka piersi u kobiet.

Dieta opracowana przez doktora Pierre Dukana jest jedną z najpopularniejszych na świecie. Odchudza się nią ok. 24 mln ludzi, w tym gwiazdy takie jak Jennifer Lopez. Dieta opiera się na trzech etapach. Najpierw, przez 5-10 dni spożywamy samo białko. W drugiej fazie, możemy sobie pozwolić także na warzywa. Po osiągnięciu wymarzonej wagi, do końca życia, raz w tygodniu jemy samo białko.

- Ograniczenia dietetyczne na krótki okres, np. na tydzień, nie mają dla zdrowia większego znaczenia. Gdy jednak trwają zbyt długo, mogą pozbawić organizm ważnych składników pokarmowych" - stwierdziła w wywiadzie dla BBC dr Elisabeth Weichselbaum z Brytyjskiej Fundacji Żywienia.

Jednak czy ostrzeżenia specjalistów i przegrany proces dr Dukana, mogą zniechęcić miliony ludzi pragnących osiągnąć idealną sylwetkę?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Guga
  • Guga
  • 17.07.2012 10:29

Tak to jest właśnie z dziennikarstwem i mediami, że malutkie pominięcie albo niedopowiedzenie wystarczy, żeby wysnuwać niekoniecznie właściwe wnioski. Proces nie dotyczył szkodliwości diety Dukana i nie na ten temat sąd orzekał. Więc po co dramatyczny tytuł, że dieta Dukana groźna dla zdrowia bo Dukan przegrał proces? Ano, moim zdaniem chodzi o poczytność artykułu, ludzie lubią sensacje i skandaliki ;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Naiwnych jak widać nie brakuje. Perpetum mobile, nie istnieje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.