Facebook Google+ Twitter

Dukaty Dobroci. Wesprzyj program Pajacyk w E. Leclerc

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-09-27 12:41

[b]Już od 18 września Polska Akcja Humanitarna i E. Leclerc proponują nową formę wsparcia programu Pajacyk, w ramach którego dożywiane są dzieci w Polsce i na świecie.[/b]

Tego dnia do sprzedaży wejdą Dukaty Dobroci produkowane przez Mennicę Polską. Ich cena to tylko 5 zł. Wystarczą już dwa dukaty, by zapewnić ciepły posiłek dziecku.

W ramach programu Pajacyk, który od kilkunastu lat pomaga w dożywianiu dzieci, we wszystkich sklepach E. Leclerc w Polsce pojawią się wyprodukowane przez Mennicę Polską Dukaty Dobroci. Przez ponad trzy miesiące, bo od 18 września do 28 grudnia, w kasach E. Leclerc będzie można zakupić tę specjalną monetę. Dochody z akcji Następny posiłek czeka na wydanie zasilą konto Polskiej Akcji Humanitarnej, a stamtąd trafią w postaci posiłków do najmłodszych. Jeden dukat kosztuje 5 złotych, więc za niewielką kwotę każdy klient będzie mógł wesprzeć głodne dzieci w Polsce i Afryce.

E. Leclerc, jako firma odpowiedzialna społecznie, nie pierwszy raz angażuje się w pomoc potrzebującym. W zeszłym roku wzięła udział w programie społecznym UNICEF Reszta w Twoich rękach, opierającym się na sprzedaży Dobrych Dukatów. W akcji uczestniczyło 13 partnerów handlowych, jednak to w sklepach E. Leclerc klienci kupili najwięcej monet, a tym samym przekazali największą kwotę na posiłki dla dzieci. Dostrzegając potencjał kupujących i ich chęć pomagania dzieciom, E. Leclerc postanowił sam nawiązać w tym roku współpracę z Polską Akcją Humanitarną.

W zeszłym roku byliśmy poruszeni tym, jak mocno nasi klienci zaangażowali się w akcję, a zarazem dumni, że zakupili
Dobre Dukaty właśnie w E. Leclerc. Postanowiliśmy w związku z tym działać, a współpracując z Polską Akcją Humanitarną mamy pewność, że pieniądze trafią tam, gdzie powinny, czyli do niedożywionych dzieci.
– mówi Jean-Philippe Magre, Prezes E.Leclerc Polska.

Bardzo cieszymy się z nowej współpracy z E.Leclerc. Mamy nadzieję, że klienci sklepu chętnie będą wspierać program Pajacyk poprzez zakup Dukatów Dobroci. Dzięki temu, Polska Akcja Humanitarna będzie mogła dalej dożywiać dzieci w Polsce i na świecie. – mówi Janina Ochojska, Prezes Polskiej Akcji Humanitarnej.

O inicjatywach społecznych, zwłaszcza kiedy dotyczą dzieci, warto mówić i je nagłaśniać, dlatego też w 21 września
w E. Leclerc we Wrocławiu, 28 września Warszawie Ursynów a 5 października w Elblągu odbędą się specjalne eventy towarzyszące akcji. Wybór miejsc jest nieprzypadkowy, bo właśnie w tych marketach w 2012 r. klienci okazali się najbardziej hojni i kupili najwięcej Dobrych Dukatów.
(Magdalena Czeszejko-Sochacka)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.