Facebook Google+ Twitter

Duma Krakowa, czyli kilka słów o Ani Dymnej

Dla krakowian nie jest Anną Dymną,ale zdrobniale Anią.Takim ziemskim aniołkiem dobroci. Ma bardzo dobre serce. Każdy w Polsce chyba wie, że jest wybitną aktorką teatralną i filmową.

Kraków, Brama Floriańska, w tle Gosia / Fot. Grzegorz TraciakSpotykałam Anię Dymną przeważnie w rejonach Rynku krakowskiego. Czasami wpadała porozmawiać przy kawie w jednej z kawiarenek z Piotrem Skrzyneckim czy innymi artystami, ale nie tylko. Ma dobry kontakt z ludzmi prostymi.

Oczywiście bez problemu rozdawała autografy, ale miała zasady. Nie na byle karteczce. Od zawsze pamiętam te oczy pełne blasku. Może zastanawiały i pobudzały do refleksji, bo było w nich coś i jest to "coś" tajemniczego.

To, że nasza Ania założyła Fundację "Mimo Wszystko" wcale mnie nie dziwi. W tym co robi, widać przecież, że to jest jej misja. Dzieciaki już wiedzą, że przy Ani spełniają się ich marzenia.

Ania Dymna związana jest z Teatrem Starym od 1977 roku. Zadebiutowała w Weselu Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Lidii Zamkow. Był to rok 1969, a więc jeszcze będąc studentką krakowskiej PWST zdobywała sympatię wielu ludzi ze świata mediów.

Kraków ja z Gosią na spacerze w okolicach Rynku Głównego / Fot. Grzegorz Traciak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Ania,jest autentycznie dumą Krakowa.
Ewa Demarczyk?także legenda miasta Kraka:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fantastyczna osobowość. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie najbardziej podobała się w filmie "Znachor"... Cenię ją bardzo za to, co robi bezinteresownie dla niepełnosprawnych osób! Jest bardzo szlachetną kobietą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo! Powinniśmy pamięć o naszych Wspaniałych Osobistościach zachować na zawsze, nawet gdy już są w stanie spoczynku. Byłbym wniebowzięty, gdyby znalazł się ktoś, dotarł do Ewy Demarczyk i przygotował materiał podobny do powyższego. Dziękuję Pani Beatko! Pamiętam Anię z "Nocy I Dni" najbardziej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.