Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11226 miejsce

Duma polskiej motoryzacji, Taddy Błażusiak

3 x Mistrz Świata, Złoty medalista X-Games 2011, 3 x Mistrz USA, 16 x Mistrz Polski. W sumie 37 złotych medali w ciągu 16 lat, przy użyciu motocykla.

Taddy Błażusiak na KTM. / Fot. Press Materials / mod. Emil Samson Taddy (ur. 26 kwietnia 1983 w Nowym Targu) jest niecałe dwa lata starszy od Kubicy (ur. 7 grudnia 1984 w Krakowie). Gdyby Błażusiak, zamiast motocykla, wybrał gokarty, pewnie nigdy nie usłyszelibyśmy o Robercie. Jeśli, ktoś z was uważa, że jazda F1 jest trudna, to w jaki sposób, Valentino Rossi (wielokrotny mistrz Moto GP), w 2009, pobił mistrza F1 Grand Prix Barcelony, o 0,8 sekundy?

Hołowczyc, o 21 lat starszy od Teddiego (ur. 4 czerwca 1962), jest świetnym kierowcą. Niestety, nie udało mu się pobić w ilości złota, naszych motocyklistów. Ma natomiast świetny marketing i dużo robi dla Polski. Biorąc pod uwagę, że Tomasz Golob (żużlowiec), o 12 lat starszy od Mistrza Super Enduro , był 7 krotnym mistrzem świata, możemy z dumą uznać, że motocykle to nasz narodowy sport motoryzacyjny.
 
Ale kim jest Taddy?
 
Pięć lat po urodzeniu, dosiadł motocykla. „W 2001 roku, został objęty specjalistycznym programem szkolenia z uwzględnieniem najnowszych metod naukowych w światowym sporcie (program pod kierownictwem profesora Jerzego A. Żołądzia).

Swoją karierę zaczął z GAS GAS, następnie SCORPA-YAMAHA oraz BETA. W 2007, zamienił Trial na Enduro i podpisał kontrakt z KTM.
 
Pierwsze mistrzostwo Polski Młodzików zdobył w 1995, w wieku 12 lat i tak przez kolejne 12 lat, co roku zdobywał Mistrza Polski. Po drodze w 2004 zaliczył mistrza Europy.

Ma na swoim koncie wygrane wszystkich największych zawodów Enduro Extreme na świecie zaczynając od pięciokrotnego zwycięstwa w ERZBERGRODEO-Austria przez THE TOUGH ONE-Wielka Brytania, HELL’S GATE-Włochy, LAST MAN STANDING-USA a kończąc na trzykrotnym zdobyciu MISTRZOSTWA AMERYKI. ZŁOTY MEDALU W PUCHARZE ŚWIATA w SUPERENDURO 2010, złoty medal olimpiady sportów ekstremalnych X-GAMES 2011 oraz dwukrotne MISTRZOSTWO ŚWIATA SUPERENDURO (2011 i 2012). W sumie 37 razy stanął na podium, jako pierwszy. Oznacza, to, że od 1995, otrzymuje złoto średnio 2,31 raza w roku.

Dlaczego zatem o Taddym nie usłyszymy w newsach? Bo jest motocyklistą, a jak wiadomo, tych nie zawsze widać, dopóki się nie spojrzy uważniej.
 
Więcej o Taddym przeczytacie na http://taddy.pl.
Newsy, na temat jego poczynań, będzie mogli przeczytać na w24.pl.

Facebook:
https://www.facebook.com/taddy.blazusiak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.