Facebook Google+ Twitter

Dunk! w Belgii z coraz ciekawszym line-upem

W Zottegem w Belgii co roku odbywa się bodajże najbardziej wyrazisty post-rockowy festiwal w Europie - Dunk! Edycja, która potrwa trzy kwietniowe dni (6,7 i 8 kwietnia 2012), to przegląd wszystkiego, co najlepiej reprezentuje gatunek.

 / Fot. plakatKolejne potwierdzenia zaproszonych artystów zwiększały prestiż Dunk! - festiwalu z założenia bardzo wyspecjalizowanego i zaadresowanego do mocno ograniczonej grupy słuchaczy, którzy lubują się w skondensowanych i dramatycznych ilościach gitarowych dźwięków. Wydawało się już, że niczego większego niż Pelican, amerykański post-metalowy zespół, zaprosić się nie da. To w końcu faworyci i niemalże klasycy w swojej lidze. A jednak, porównywalnym statusem, choć w bardziej typowej dla post-rocków, bez ciężkich zaśniedziałości, cieszy się 65 Days of Static. Ten brytyjski zespół ma na koncie bardzo gorąco przyjęte płyty w liczbie pięciu. Najnowsza ukazała się w ubiegłym miesiącu i można się spodziewać, że wielu ściągnie do Zottegem, by przekonać się, jak brzmi na żywo.

Znajomo na pewno zabrzmią też post-rockowcom takie nazwy jak If These Trees Could Talk, Kasan i The Samuel Jackson Five (oni też dopiero co wydali nowy album nakładem Denovali Records) czy SleepMakesWaves. Cała lista jest bardzo długa i składa się także z nowych, bardzo eksperymentalnych projektów - warto przysłuchać się chociażby urodziwym brzmieniom wypływającym spod rąk młodzieńca występującego pod pseudonimem My Empty Phantom. Takich ambientowo - eksperymentalno- gitarowych przyjemności będzie wiele.Organizatorzy obiecują, że jeszcze kilka zespołów ostatecznie potwierdzi swój przyjazd do Zottegem w kwietniu - o nazwach niezwłocznie poinformuję. Poniżej lista pozostałych artystów.

Omega Massif, Beware Of Safety, Sky Architects, Mosquito, Alright The Captain, Vessels, The Allstar, Lento, Terraformer, Late Night Venture, Atlantis

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.