Facebook Google+ Twitter

Duńska firma będzie zatrudniać w Polsce osoby z autyzmem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-10-25 16:58

Duńska Fundacje Specialisterne, która stwarza miejsca pracy dla dorosłych z autyzmem, rozpoczyna swą działalność w Polsce. Do końca 2013 roku zatrudnienie znajdzie nawet 30 osób z ASD.

Głównym celem Fundacji Specialisterne jest jak najlepsze wykorzystanie specjalnych zdolności, jakie posiadają osoby z zaburzeniami autystycznymi. "Nabór osób z autyzmem, które miałyby zostać włączone do projektu, jest otwarty. Choć w pierwszej kolejności chcemy zachęcać do niego naszych podopiecznych z zespołem Aspengera" - mówi Maria Wroniszewska z Fundacji Synapsis. W procesie ich rehabilitacji zostaną wykorzystane innowacyjne roboty LEGO Mindstorms, które pomogą podopiecznym rozwinąć ich umiejętności.

W ciągu pięciu lat swojej działalności w Polsce, fundacja chce stworzyć ekonomicznie opłacalną działalność gospodarczą, której bedzie właścicielem. Znajdzie w niej pracę około 50 osób z wysoko funkcjonującym ASD. Osoby te zostaną zatrudnione głównie w dwóch sektorach: ICT (Internet,komunikacja, telekomunikacja) i STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka).

Utworzeniem uraz działalnością Fundacji Specjalisterne w Polsce zajmuje się Sławomir Ulankiewicz. Rok temu dołączył on do Specialist People Foundation, a od ponad 30 lat zarządza złożonymi projektami IT, zna więc środowisko biznesowe i potencjalnych klientów ICT.

Najważniejszymi partnerami Specialisterne Polska w zakresie kwalifikacji i szkoleń dorosłych z autyzmem są Fundacja Synapsis oraz Cenrtum Terapii Autyzmu SOTIS. Na razie działalność fundacji zostanie ograniczona do trzech miast: Łodzi, Warszawy i Wrocławia. Organizacja podkreśla jednak, że w przyszłości chce poszerzyć swoją działalność o kolejne miasta, w zależności od zainteresowania i wsparcia społeczności lokalnej.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.