Facebook Google+ Twitter

Duński chór Seven Sharp na Zamku Kliczków

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-17 14:58

Żywiołowa muzyka chóralna i repertuar od ludowych ballad po Beatlesów - tak w skrócie możnaby opisać Seven Sharp. Na ich występ w malowniczej oprawie Zamku Kliczków zapraszamy Państwa już 18 maja 2012 roku o godz. 18.

Z Danii do Polski…

Członkowie chóru Seven Sharp mieszkają w Danii, ale koncertują w różnych miejscach Europy. Cztero-, a czasami nawet ośmiogłosowy zespół śpiewa w swoim rodzimym języku, a także po angielsku i szwedzku. Nazwa grupy powstała na początku lat 90., kiedy to chórzyści próbowali sobie narzucić dyscyplinę i spotykać się na próbach punktualnie o 19. Nie udało się! Seven Sharp ćwiczy w czwartki o 19.15. Każdy chór, jak wiadomo, potrzebuje dyrygenta. Utalentowanych wokalistów wspiera Erik Andersen. Jego doświadczenie muzyczne i działalność edukacyjno-artystyczna są bardzo imponujące. Był solistą operowym w Duńskiej Operze Narodowej, gitarzystą i wokalistą w rockowym zespole Repeatles, a także kompozytorem oraz coachem przy wielu zespołach teatralnych. Aktualnie, oprócz prowadzenia SEVEN SHARP, Andersen pracuje jako prywatny wokal-coach oraz chóralny dyrygent na kilku wyższych uczelniach.

Co usłyszymy?

Repertuar duńskiego chóru Seven Sharp obejmuje takie gatunki muzyczne jak rock, blues oraz folk. Wśród wykonywanych przez nich utworów usłyszymy przeboje Beatlesów, Leonarda Cohena, Queen, a także kompozycje z niezapomnianych musicali - Hair, Nędznicy czy Upiór z opery. Koncert w Kliczkowie będzie również gratką dla miłośników jazzu. Nie zabraknie standardów ze złotej epoki tego gatunku. Seven Sharp chętnie sięga też po rodzimy folklor i wykonuje duńskie oraz szwedzkie pieśni ludowe, ballady.
(Agnieszka Pająk)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.