Facebook Google+ Twitter

Duński chór Seven Sharp na Zamku Kliczków

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-17 15:24

Żywiołowa muzyka chóralna i repertuar od ludowych ballad po Beatlesów - tak w skrócie można opisać Seven Sharp. Ich występ w malowniczej oprawie Zamku Kliczków odbędzie się już 18 maja 2012 roku o godz. 18.00.

Z Danii do Polski…

Członkowie chóru Seven Sharp mieszkają w Danii, ale koncertują w różnych miejscach Europy. Cztero, a czasami nawet ośmiogłosowy zespół śpiewa w swoim rodzimym języku, a także po angielsku i szwedzku. Nazwa grupy powstała na początku lat 90-tych, kiedy to chórzyści próbowali sobie narzucić dyscyplinę
i spotykać się na próbach punktualnie o 19.00. Nie udało się! Seven Sharp ćwiczy w czwartki o 19.15. Każdy chór, jak wiadomo, potrzebuje dyrygenta. Utalentowanych wokalistów wspiera Erik Andersen. Jego doświadczenie muzyczne i działalność edukacyjno-artystyczna są bardzo imponujące. Był solistą operowym w Duńskiej Operze Narodowej, gitarzystą i wokalistą w rockowym zespole Repeatles, a także kompozytorem oraz coachem przy wielu zespołach teatralnych. Aktualnie, oprócz prowadzenia SEVEN SHARP, Andersen pracuje jako prywatny wokal-coach oraz chóralny dyrygent na kilku wyższych uczelniach.
(Agnieszka Pająk)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.