Facebook Google+ Twitter

Duński eurodeputowany oskarża przewodniczącego KE o korupcję

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-20 11:15

Duński eurodeputowany Morten Messerschmidt oskarżył przewodniczącego Komisji Europejskiej o korupcję. Według Duńczyka, Jose Manuel Barosso miał się jej dopuścić w czasie ostatniego pobytu w Irlandii.

Barosso odwiedził między innymi irlandzkie miasto Limerick mając ze sobą czek na ponad 12 milionów euro. Pieniądze te zostały rozdzielone wśród około 2400 byłych pracowników firmy Dell. Spółka ta zlikwidowała swą miejscową fabrykę komputerów przenosząc produkcję do Polski - do Łodzi. Każdy z dawnych pracowników Della otrzymał od Komisji Europejskiej po ponad 5 tysięcy euro. Pomoc ta przyszła tuż przed referendum, w którym Irlandczycy mają wypowiedzieć się w sprawie Traktatu Lizbońskiego.

Jak informuje Duńskie Radio, Messerschmitt który reprezentuje skrajnie prawicową populistyczną i antyeuropejską Duńską Partię Ludowa twierdzi, że działanie Barosso ma znamiona korupcji i jest niezgodne z zasadami Unii Europejskiej. Przyznaje, że głosy 2400 mieszkańców Limerick nie zmienią wyników referendum, ale samo postępowanie Barosso może wpłynąć na nastroje wśród Irlandczyków

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.