Facebook Google+ Twitter

Düsseldorf oraz Szepty i Krzyki zagrają w warszawskim Fugazi

21 stycznia w warszawskim klubie Fugazi odbędzie się kolejna impreza z cyklu Koncerty Czwartkowe.

 / Fot. materiały prasoweBilety: 20 zł do nabycia w kasie klubu przed koncertem. Adres klubu: Mińska 65, start o 20:00.

Düsseldorf

Zespół powstał w 1989 roku w Katowicach. Pierwsze próby odbywały się tradycyjnie w piwnicy jednego z bloków mieszkalnych, gdzie dwójka założycieli (wokalista Adam Białoń i klawiszowiec Adam Radecki obaj ex-Nowy Horyzont) urządziła skromne studio i zajęła się dźwiękowymi eksperymentami w stylu wczesnego Kraftwerk, Cabaret Voltaire czy Front 242.

Oprócz koncertów, grupa publikowała ulotki, eksperymentowała z fotografią i nagrywała sporo muzyki studyjnej stopniowo odchodząc od pierwotnych założeń prymitywnego, spontanicznego industrialnego rytmu i brzmienia. Niestety, odmienne artystyczne wizje podzieliły zespół, który ostatecznie w połowie 1993 roku zakończył działalność. Dwaj założyciele kontynuowali potem swoje kariery w zespołach: Nowy Horyzont (Białoń) i VSI (Radecki).

W 2014 roku grupa wznowiła działalność. Duet wspiera koncertowo Mirosław Matyasik (CH DISTRICT). Muzyka, którą tworzą, to wypadkowa new wave, aggrepo i elektro-industrialu.

W 2011 roku nakładem wydawnictwa Requiem Records ukazał się bogato ilustrowany album z archiwalnymi nagraniami Düsseldorf, a w marcu w ręce fanów trafi ich nowy krążek - "Düsseldorf Live RE/Actions".Szepty i Krzyki

Zespół powstał za sprawą płyty pod tym samym tytułem, którą w 2013 roku wydały wspólnie zaprzyjaźnione zespoły iNNi (Choszczno) oraz Projekt LR (Warszawa). O założeniu odrębnej formacji zdecydowano po koncercie z okazji premiery wspomnianego krążka, który odbył się w Centralnym Domu Qultury w Warszawie 25 maja 2013 roku. Tak zaczęła się historia formacji Szepty i Krzyki. Kolejne dwa lata skład grupy ewoluował, eksperymentował z instrumentarium, cały czas jednak tworząc autorski materiał, który jesienią ubiegłego roku wydano na płycie pt. „Trzynaście stanów świadomości”.
Jej zawartość to wypadkowa tego, co przyniosło spotkanie poety, ex gitarzysty Closterkeller, miłośnika industrialu oraz muzyków, dla których „gatunek” to pojęcie abstrakcyjne. To album, który pokazuje, że muzyką można się bawić. Znajdziemy w nim utwory post punkowe, spokojne ballady, czy dup step. Całość, która pozornie jest zbiorem skrajnie różnej muzyki, została scalona elektronicznym brzmieniem oraz kolażem gitar i wokali. Teksty zaś, a właściwie wiersze Artura Szuby, to bardzo osobiste opowieści o wzrastaniu, przemijaniu, wyobcowaniu, uczuciach, przeplatających się światach snu i jawy, potyczkach z abstrakcyjnym absolutem lub przeciwnie, z własną, realną słabością. Album zawiera wkładkę poetycką Artura pt. „Konfesłował”.

„Trzynaście stanów świadomości” wydano dzięki społeczności pierwszego polskiego portalu crowdfundingowego MegaTotal.pl.

Grupę tworzą: Tomasz Herbrich – syntezator, keyboard, gitara, wokal, Rafał Kaczewski – bas, wokal, Artur Szuba - syntezator, wokal, Marcin Mentel – gitara, Babsi Mikulska – wokal, Kuba May – perkusja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.