Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10996 miejsce

Duszniki Zdrój - dla miłośników nart

Współautorzy: Ewa Żuchowska

"Mnóstwo atrakcji w jednym". Tak można określić Duszniki Zdrój. Mają wszystko, czego potrzebuje każdy turysta - świeże powietrze, kompleksy SPA, trasy narciarskie i góry. O Dusznikach opowiada nam Burmistrz - Andrzej Rymarczyk.

Duszniki Zdrój / Fot. UM DusznikiJacek Andrzej Kwiatkowski: Duszniki - Tu warto być! Ale dlaczego?
Andrzej Rymarczyk: Duszniki-Zdrój to perła wśród polskich uzdrowisk, właśnie do nas warto przyjechać po zdrowie, relaks i urodę. Piękno otaczającej przyrody, doskonała baza noclegowo-wypoczynkowa, dobrze rozwinięta baza zabiegowa i SPA oraz liczne atrakcje turystyczne zapewniają komfort i pozwalają aktywnie wypocząć. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Co jest największym atutem miasta i okolic w sezonie zimowym?
- Dzięki wyśmienicie przygotowanym trasom zjazdowym i biegowym w Zieleńcu, Podgórzu i na Jamrozowej Polanie mamy wspaniałe warunki narciarskie. Należy podkreślić, że w Zieleńcu panuje specyficzny, zbliżony do alpejskiego mikroklimat. To jedyne takie miejsce w Polsce. Jak twierdzą fachowcy, wymusza on na naszych organizmach zwiększenie produkcji czerwonych ciałek krwi, co w efekcie znacznie poprawia samopoczucie.

Wielu turystów i narciarzy było tutaj wcześniej. Co nowego znajdą po przerwie?
- Wreszcie w Zieleńcu mamy wspólną strefę karnetów. Trasy zjazdowe i wyciągi są tak rozmieszczone, że istnieje możliwość (nie ściągając nart czy deski z nóg) przejechania z jednego końca Zieleńca na drugi i z powrotem. Wprowadzono także zasadę gratisowych karnetów na wyciągi narciarskie w Zieleńcu- by je otrzymać wystarczy spędzić w wybranych pensjonatach przynajmniej 4 noce. Zieleniec stał się także głównym graczem jeżeli chodzi o ilość snowparków w Polsce. Dla osób uprawiających frestyle na nartach lub snowboardzie Zieleniec oferuje m.in. oraz pełnowymiarową rynnę (halfpipe). Dla miłośników narciarstwa biegowego przygotowaliśmy tory, które prowadzą prawie od centrum miasta do parku zdrojowego, bardziej wymagających narciarzy zapraszamy z kolei na trasy na Jamrozowej Polanie- Centrum Polskiego Biathlonu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.