Facebook Google+ Twitter

Duszpasterstwa akademickie. Tego też student szuka, a my powiemy gdzie znaleźć

Już niedługo do Warszawy dotrą studenci z różnych miejscowości. Przerażać ich może nie tylko przeskok na kolejny szczebel edukacji. Wyzwaniem jest dla żaka jest także sprawa duchowego odnalezienia się w nowym otoczeniu.

Indeks studencki. Licencja GNU Free Documentation License w wersji 1.2 lub nowszej. / Fot. Wikimedia CommonsPoczątek studiów jest dla każdego nowo przyjętego studenta trudny. Bardzo często oznacza on wyjazd z rodzinnej miejscowości, wejście w inny sposób nauki, a także życia. Wielu początkujących żaków jest wtedy zagubionych. Zadają sobie wiele pytań. Nie tylko o to "jak będą wyglądały zajęcia?", "gdzie mam mieszkać?", "co jeść?" czy "za co się utrzymać?". Wielu młodych przyjazd do Warszawy zmusza do tego, aby postawili sobie jeszcze jedno ważne pytanie: "Jak mam dawać sobie radę z nowym życiem, skąd czerpać siły na kolejne dni studenckiego życia?". Na to pytanie stara się pomóc odpowiedzieć Kościół.

W stolicy funkcjonuje wiele duszpasterstw akademickich opartych na różnorakiej duchowości: dominikańskiej, ignacjańskiej, salezjańskiej, pallotyńskiej czy tej bardziej tradycyjnej - związanej przede wszystkim z Prałaturą Personalną Kościoła (Opus Dei). Jest w czym wybierać. Wszystko po to, aby nie czuć się osamotnionym stawiając pierwsze kroki w dorosłym życiu.

Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego - kościół św. Anny.

Kościół św. Anny w Warszawie. Ten plik udostępniony jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0. / Fot. Wikimedia CommonsKościół św. Anny znajduje się w na Krakowskim Przedmieściu 68 (przy Trakcie Królewskim) . Znajduje się tam Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego. W kościele św. Anny działają następujące wspólnoty:

1. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym - "Oblubienica" (grupa akademicka). Spotkania odbywają się w poniedziałki, Msza Święta o godz. 18.30, a po niej spotkanie w godzinach: 19.30 - 21.00. Sala Centralnej Biblioteki Rolniczej (budynek po prawej stronie patrząc na wprost kościoła).

2. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym - "Kyrios" (grupa postakademicka). Spotkania rozpoczynają się już od września, w piątki, mszą świętą o godzinie 18.30. Spotkanie od godz. 19.30 w sali nr 39 Centralnej Biblioteki Rolniczej.

3. Ruch "Światło Życie" (wspólnota dla osób dorosłych, po studiach). Pierwsze spotkanie 6 września, godz. 18.30 (Msza Święta), potem dalsza część spotkania.

4. Stowarzyszenie Katolickiej Młodzieży Akademickiej - wtorki, godz. 19.15. Kaplica błogosławionego Władysława z Gielniowa. Formacja zarówno duchowa jak i intelektualna.

5. Wspólnoty Neokatechumenalne. Spotykają się w różnym czasie, zależnie od tego do której wspólnoty się należy. I tak:
I wspólnota - ks. Jacek Siekierski, środy o 19.30, sala CBR
II wspólnota - ks. Michał Muszyński, wtorek o 19.30, sala CBR
III wspólnota - ks. Dominik Koperski, czwartek 19.30, sala Bożego Miłosierdzia
IV wspólnota - ks. Dariusz Szyszka, czwartek 19.30, sala CBR

6. Ruch "Wiara i Światło". Głównie spotkania modlitewne, które odbywają się w każdą II niedzielę miesiąca. Godzina 17. Potem spotkania w sali Bożego Miłosierdzia.

7. Akademicka Wspólnota Rodzin - formacja duchowa i intelektualna. Spotkania w każdą III niedzielę miesiąca (Eucharystia oraz`konferencja z dyskusją). Występują także spotkania domowe (raz w miesiącu).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.