Facebook Google+ Twitter

Duże firmy szykują się do inwestowania w Krakowie

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2007-09-25 09:55

Kilkaset miejsc pracy - takie korzyści ma przynieść powiększenie specjalnej strefy ekonomicznej w Pychowicach. Zamierzają tam inwestować m. in. takie giganty jak Onet TVN oraz Ergo, producent wyposażenia sklepów.

Nie wiadomo jednak, kiedy firmy wprowadzą się do strefy. Problemem jest brak uzbrojenia i kiepski dojazd.
Uchwała o powiększeniu strefy pychowickiej ma zostać podjęta na jutrzejszej sesji rady miasta. Pod obrady w trybie pilnym chcą ją wprowadzić radni z Platformy Obywatelskiej. Nie oznacza to jednak, że inwestycje ruszą z kopyta. Warunek uzbrojenia działek stawia m.in. Onet TVN. Zapisano go nawet w umowie, jaką władze spółki podpisały z samorządem miejskim i Uniwersytetem Jagiellońskim. Miasto ma zadbać o infrastrukturę wodnokanalizacyjną terenu, na którym powstanie strefa. Na to jednak trzeba będzie jeszcze poczekać co najmniej kilkanaście miesięcy.

- Większość działek wchodzących w skład pychowickiej strefy ma zostać uzbrojonych do końca 2008 roku - informuje Krzysztof Poradzisz, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego, który administruje Krakowską Specjalną Strefą Ekonomiczną. - To kwestia ok. 55 mln złotych - dodaje. Inwestorów może też zniechęcić kiepski dojazd do Pychowic. Co prawda władze miasta planują budowę linii tramwajowej i obejmującego Pychowice fragmentu obwodnicy miasta, ale to inwestycje rozpisane na wiele lat. Tramwaj w okolice kampusu UJ ma pojechać w 2011 r., Trasa Pychowicka ma być gotowa w 2018.

Poradzisz ma jednak nadzieję, że inwestycje w Pychowicach ruszą wcześniej. - Przedsiębiorcy są zainteresowani miejscem w pychowickiej strefie. Cieszy się ona dużym powodzeniem, m. in. ze względu na bliskość kampusu UJ - mówi. Dodajmy, że w tej chwili w Pychowicach działa m. in. Motorola. Cała strefa ma ponad 30 ha. Ma zostać powiększona o 6 ha.
K. W.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.