Facebook Google+ Twitter

Duże mrozy mogą spowodować opóźnienia pociągów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-06 10:59

Krzysztof Łańcucki - rzecznik Polskich Linii Kolejowych powiedział, ze wczoraj z powodu niskich temperatur 200 połączeń było opóźnionych. Według rzecznika dziś ta sytuacja może się powtórzyć.

Krzysztof Łańcucki poinformował, że w nocy z powodu mrozów zanotowano kilkadziesiąt przypadków pęknięć szyn na terenie całego kraju. Przyznał, że jedna poważna awaria miała miejsce na linii Warszawa-Gdynia między Iłowem a Mławą. Tam pociąg zerwał sieć trakcyjną. Przerwa w ruchu trwała dwie godziny 40 minut. W tej chwili na tym odcinku czynny jest jeden tor i trwa naprawa zniszczonej sieci. Rzecznik dodał, że po jednym torze pociągi jeżdżą również w rejonie Ciechanowa i Legionowa, dlatego na tej trasie mogą być opóźnienia.

Krzysztof Łańcucki podkreślił, że z niewielkimi opóźnieniami - od kilku do kilkudziesięciu minut - trzeba się liczyć na terenie całego kraju, bo wszędzie mogą występować drobne awarie. Radzi, aby uzbroić się w cierpliwość i wyrozumiałość. Zapewnił, że pociągi są ogrzewane nawet podczas awarii sieci trakcyjnej.

Dziś w Polsce nadal będą się utrzymywać niskie temperatury. Synoptycy przewidują, że w najcieplejszym momencie dnia, czyli między godziną 13 a 14, temperatura na północnym wschodzie Polski osiągnie - 10 stopni. W nocy temperatury będą wynosiły około 22 stopni poniżej zera na wschodzie, a - 6 na północnym zachodzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.