Facebook Google+ Twitter

Dużo dymu bez ognia w Bydgoszczy

Ciszę bydgoskiego blokowiska przerwał ryk strażackich syren. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które odbyły się w budynku Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niedosłyszących przy ul. Akademickiej.

Ćwiczenia były bardzo wiarygodne. Fot. Radosław Sałaciński
W budynku na pierwszym piętrze wybucha pożar. Dzieci w ciągu kilku minut zostają ewakuowane. Odcięci od wyjścia pozostają nauczycielka z dwójką uczniów. Straż pożarna odnajduje ich w kilka chwil. Spisali się na medal.
- Celem ćwiczeń było sprawdzenie możliwości przeprowadzenia sprawnej ewakuacji w warunkach przypominających prawdziwy pożar. Ćwiczenia były bardzo wiarygodne. Fot. Radosław SałacińskiW tym celu pomieszczenia Ośrodka zostały silnie zadymione. W akcji wzięły udział dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Fordonu. Przed naszym przyjazdem personel bardzo sprawne przeprowadził ewakuację 140 dzieci przebywających na terenie Ośrodka. Zostały one odprowadzone na bezpieczną odległość. Naszym zadaniem było dotarcie do odciętych przez ogień trzech osób. Zostali podjęci z okna budynku za pomocą podnośnika - powiedział dyżurny operacyjny, mł. asp. Dariusz Grobelnniak.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.