Facebook Google+ Twitter

Dwa bardzo silne trzęsienia ziemi w Grecji

Dwa wstrząsy sejsmiczne, jakie miały miejsce w odstępie dwóch godzin, wystąpiły w południowej Grecji. Pierwsze z nich nastąpiło o godzinie 11.09 czasu polskiego i miało siłę 6.7 st. w skali Richtera. Drugie natomiast, o godzinie 13.08, siłę 6.4 st. w skali Richtera.

Miejsce wystąpienia trzęsień ziemi (kratka pomarańczowa - wstrząs pierwszy; kratka czerwona - wstrząs drugi) / Fot. Fot. Screenshot ze strony USGS (http://earthquake.usgs.gov)Jak podaje United States Geological Survey (USGS), hipocentrum (ognisko) obu trzęsień ziemi znajdowało się na głębokości 30 kilometrów. Epicentrum pierwszego trzęsienia znajdowało się 55 km na południe-południowy-zachód od miasta Kalamata, drugie natomiast niespełna 15 km dalej.

Drugi ze wstrząsów trwał ok 15 sekund. Należy się spodziewać wstrząsów wtórnych. Jak na razie nie ma doniesień o ofiarach i poważniejszych szkodach, które byłyby następstwem wstrząsów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 15.02.2008 00:53

Musimy więc poczekać na wstrząsy wtórne. Może wtedy napłyną wartkim strumieniem wieści o trupach i materialnych stratach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.