Facebook Google+ Twitter

"Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym: artyści wystąpili dla powodzian

Mimo, że wielka woda opadła, sytuacja wielu osób z gminy Wilków i Janowiec n/Wisłą jest nadal tragiczna. To dla nich Dyrekcja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zorganizowała 18 lipca koncert charytatywny.

Prowadząca koncert Grażyna Torbicka / Fot. Elżbieta RubiecImpreza pod nazwą "Dwa Brzegi powodzianom" odbyła się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą i trwała od godzin południowych, kiedy żar lał się z nieba, aż do późnego popołudnia. W organizację tego wydarzenia zaangażowało się wiele osób - obecni byli wójtowie z Janowca i Wilkowa, zaś koncert poprowadziła prezenterka i dyrektor artystyczny Festiwalu Dwa Brzegi, Grażyna Torbicka.

Po kazimierskim rynku kręcili się liczni wolontariusze, których zadaniem było min. rozprowadzanie wśród obecnych "cegiełek", z których cały dochód przeznaczony będzie na pomoc powodzianom. Ubrani w specjalne, zaopatrzone w logo imprezy koszulki ochotnicy zachęcali do dokonywania dobrowolnych, niezbyt wygórowanych jak na taki cel wpłat.

W ramach akcji odbywała się także aukcja dzieł sztuki i wartościowych darowizn rzeczowych, podczas której licytowano min. pastele i cenne obrazy olejne ofiarowane przez Kazimierską Konfraternię Sztuki, a także przez wielu artystów z całej Polski, którzy postanowili wspomóc lubelskich powodzian. Pati Yang / Fot. Elżbieta Rubiec

Koncert rozpoczął się w południe i mimo słonecznego "piekiełka", w którym smażyli się obecni na rynku, chętnych do obejrzenia i wysłuchania artystów było wielu. Organizatorzy zapewnili usytuowane pod sceną krzesełka, by zmęczona upałem widownia mogła przysiąść, zaś kazimierska studzienka była obleganym rajem dla spragnionych.

Wśród zapowiadanych na ten dzień gwiazd, które uświetniły akcję całkiem za darmo, znalazł się min. męski zespół wokalny Kairos. Jest to jedyna taka grupa w Polsce, w której repertuarze można znaleźć piękne śpiewy cerkiewne, a także fragmenty liturgii greckiej, ormiańskiej i gruzińskiej. W Kazimierzu wystąpili w chórze z akompaniamentem instrumentów etnicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I pomyśleć, że w TV pani Torbicka tak ładnie wygląda. Co ten czas z niej zrobił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.