Facebook Google+ Twitter

„Dwa brzegi Wisły – jedna Warszawa”

Dziś odbył się eksperyment Fundacji Monte Video Foto w ramach warsztatów reportażu komórkowego.

Otwarcie eksperymentu / Fot. Weronika TrzeciakO godzinie 14 na Most Świętokrzyski przybyli burmistrzowie Targówka i Śródmieścia. Oprawa muzyczna należała do Kapeli Czerniakowskiej, Kapeli Praskiej i grupy bębniarskiej. Na środku mostu powstało symboliczne przejście graniczne, przybyła Służba Celna.

– Wszyscy stoimy po środku rzeki, ta granica jest tu postawiona, by o tym pamiętać. Po uroczystości każdy przechodzący przez granicę zostanie zapytany: skąd idzie, dokąd zmierza i co przynosi – rozpoczął uroczystość Cezary Ciszewski, prezes Fundacji Monte Video Foto.

Ludzie z prawobrzeżnej Warszawy przeszli na prawą stronę granicy, a ci z lewobrzeżnej – na lewą. Reprezentant Kapeli Czerniakowskiej stwierdził, że miasto nie dzieli się bardziej, jak prawy i lewy brzeg. Natomiast wokalista Kapeli Praskiej zauważył, że czasy się zmieniają, ale „Metro” nadal jest rozdawane. Usłyszeć można było największe szlagiery warszawskie, nie zabrakło „Zimnego drania”. Po występach kapel i grupy bębniarzy nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi symbolizującej granicę. Honory czynili burmistrzowie obu dzielnic.

Fotogaleria

– Budowane są nowe mosty w Warszawie i mam nadzieję, że dadzą one szansę ludziom częściej przekraczać brzeg Wisły – powiedział Grzegorz Zawistowski, burmistrz dzielnicy Targówek. – Klimat Pragi zdaje się interesować bardzo wielu ludzi. Ulica Targowa, Ząbkowska to znak czasu. Nigdzie w Warszawie nie da się poczuć takiego klimatu jak tam. Po stronie praskiej buduje się Stadion Narodowy, jest jedyna oczyszczalnia ścieków w Warszawie i zoo. To właśnie tutaj są najstarsze miejsca i zaczyna się Warszawa. Wars i Sawa mieszkali na Bródnie, tylko potem przenieśli się na lewą stronę. – dodał.

– Proszę o wprowadzenie granicy lewy-prawy brzeg do strefy Schengen, by był tu ruch bezcłowy – dodał Marcin Rzońca, burmistrz dzielnicy Śródmieście.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Adam nauczył się po litewsku! Albo był w Wilnie. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Również pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nad Wisłą kwitnące "brzegi miłości". Jeden mówi: Aš tave myliu (kocham Cię). Drugi odpowiada: Ir aš tave (ja Ciebie też). :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.