Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9631 miejsce

Dwa czołgi, torpeda i wagon kolejowy. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przyjęło pierwsze eksponaty

15 stycznia na płycie fundamentowej budowanego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku umieszczono dwa czołgi, potężną torpedę i wagon kolejowy. Będą częścią wystawy głównej muzeum.

 / Fot. Przemek Świderski/PolskapresseW budowanym właśnie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku znajdować się będzie około 1200 eksponatów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, muzeum zwiedzać będzie można we wrześniu 2016 roku.

15 stycznia 2015 roku na terenie budowy umieszczono dwa czołgi, torpedę i wagon kolejowy. Eksponaty już teraz znalazły się na terenie budowy, ponieważ oszczędzi to skomplikowanych operacji logistycznych w przyszłości - donosi dziennikbaltycki.pl.

Zobacz także: Auschwitz-Birkenau jako raj na ziemi? Premiera spektaklu "Album Karla Hockera" Teatru Trans-Atlantyk

Pierwszym z eksponatów, który znalazł się na terenie budowy muzeum jest amerykański czołg Sherman Firefly, który będzie dokumentował wkład Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w zwycięstwo nad Niemcami. Drugi czołg to sowiecki T-34/85. Z kolei torpeda typu G7a, będzie symbolizowała wojnę mocarstw na morzach. Towarowy wagon kolejowy będzie nastomiast symbolizował deportacje Żydów do obozu zagłady, ale także wszystkie deportacje dokonywane przez hitlerowskie Niemcy i Związek Sowiecki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.