Facebook Google+ Twitter

Dwa deszczowe dni na Torze "Poznań"

Kierowcy startujący w 5. i 6. rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 3. rundzie Endurance oraz 3. i 4. rundzie Wyścigowego Pucharu Polski, z pewnością na długo zapamiętają pierwszy weekend lipca.

 / Fot. AW. G.Musiał/Materiały promocyjneNa Torze "Poznań" Automobilklub Wielkopolski, aura nie była bowiem dla nich zbyt łaskawa. Rzęsisty deszcz, który padał przez dwa dni rywalizacji, z pewnością nie ułatwiał zawodnikom zadania.

Mimo trudnych warunków i mokrego toru, z pewnością ze swojego startu może być zadowolony Maciej Stańco (A. Kielecki), jadący Ferrari 430 GT3, który wygrał obie rundy Grand Prix Polski. Przed pierwszym sobotnim wyścigiem, dosłownie w ostatniej chwili Stańco wymieniał opony na deszczowe w swoim aucie i jak się okazało, było to dobre posunięcie. Stańco po raz pierwszy w tym sezonie pokonał bowiem Słowaka Miro Konopkę (Porsche 997 RSR) i to z przewagą ponad 16 sekund. Także w niedzielę Stańco był wyraźnie szybszy i tym razem wyprzedził Konopkę różnicą ponad 30 sekund. Podczas obu rund na trzeciej pozycji finiszował Andrzej Lewandowski (A. Wielkopolski), jadący Porsche 997 GT3. Stańco wygrywając dwukrotnie, odrobił cztery punkty w klasyfikacji generalnej GP Polski do Konopki.

Podobnie wyglądała rywalizacja w wyścigu dwugodzinnym Endurance. Tutaj Maciej Stańco jechał w parze z Luisem Scarpaccio (A. Wielkopolski) i w deszczowej aurze duet zaliczył 62 okrążenia toru, z przewagą ponad półtorej minuty nad drugim Miro Konopką i Teodorem Myszkowskim (A. Wielkopolski). Na trzeciej pozycji zostali sklasyfikowani Mariusz Miękoś (A. Łódzki) i Stefan Biliński (A. Wielkopolski), jadący Porsche 997 GT3, mimo że ukończyli wyścigi na czwartym miejscu. Kara 25 sekund nałożona na duet Maciej Marcinkiewicz (A. Rzemieślnik) i Dariusz Pingot (A. Wielkopolski), jadący Radicalem RS 3, sprawiła że ta dwójka została przesunięta na czwarte miejsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.