Facebook Google+ Twitter

Dwa dni alternatywnego grania w Sopocie

Dwa dni potrwa w sopockim klubie Papryka I Festiwal Trójmiejskiej Alternatywy Paprykarz. 1 (wtorek) i 2 (środa) maja zagra czołówka trójmiejskiej młodej sceny muzycznej: Pawilon, M.faza, Drewno From Las, Ćma, Lars i Cacao Choiua.

Organizatorzy postawili przed sobą chlubne zadanie: prezentację przed szeroką publicznością najmłodszych zespołów trójmiejskiej sceny alternatywnej. Dla każdej z tych grup, niemającej jeszcze oficjalnego płytowego debiutu, jest to okazja, by zostać zauważonym.

Gwiazdą pierwszego dnia będzie Pawilon. Grupa powstała w 2005 r. i od tego czasu zagrała ponad sto koncertów. Muzycy mają już obycie sceniczne i od razu widać, że robią, to co lubią. Grają lekki, taneczny rock, a ich koncerty niosą zawsze mnóstwo pozytywnej energii, więc na brak dobrej zabawy na pewno nie będzie można narzekać.

We wtorek zaprezentuje się także gdańska M.faza proponująca wypadkową wielu stylów – od jazgotu gitary przez swingujące improwizacje po houseowy bit. Swego czasu zespół zaistniał piosenką „Sopot” wypromowaną przez Pawła Kostrzewę i wydaną na jednej ze składanek radiowej Trójki.

Na zakończenie pierwszego dnia zagra Drewno From Las. Choć grupa istnieje od siedmiu lat, nadal poszukuje charakterystycznego brzmienia i stylu. Ostatnie nagrania oscylują wokół reggae i dubu, ocierając się o drum'n'bassową rytmikę.

Drugi dzień festiwalu rozpocznie sopocki zespół Ćma. Niebojący się eksperymentów członkowie zespołu wymyślili dla opisania swego grania nowy gatunek – transujący jazz-rock. Swoje inspiracje czerpią z funku, jazzu, rocka, punku, a nawet stylistyki noise i techno.

Po onirycznych kompozycjach Ćmy, przyjdzie pora na trochę żywsze propozycje formacji Lars. Gdyńscy muzycy grają przede wszystkim melodyjne reggae, jednak nie boją się wykraczać poza ramy gatunku, uzupełniając swoje brzmienia wpływamy hardcore i drum’n’bass.

Środowy wieczór zakończy występ tria Cacao Choiua, grającego nowoczesną muzykę taneczną na pograniczu jazzu, etno, funku, czy R'n'B. Jest to jedyny festiwalowy zespół, w skład którego wchodzą doświadczeni muzycy, wcześniej współpracujący z takimi grupami, jak Apteka, Leszcze czy No Limits.

I Festiwal Trójmiejskiej Alternatywy Paprykarz - plakat / Fot. Fot. materiały prasowe klubu PaprykaI Festiwal Trójmiejskiej Alternatywy Paprykarz odbędzie się w sopockim klubie Papryka przy ul. Grunwaldzkiej 11. Rozpoczęcie koncertów o godz.19.30. Bilety - 15 zł za dwudniowy karnet i 10 zł - jeden dzień.
Wystąpią:
1 maja (wtorek): Pawilon, M.faza, Drewno From Las;
2 maja (środa): Ćma, Lars, Cacao Choiua.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.